Opilý agresor se strážníkovi v Plzni sápal po zbrani, dostal pouta

  15:56
Agresivně se ve středu dopoledne choval opilý muž k hlídce městské policie v centru Plzně. Jednomu ze strážníků se pokusil dát pěstí a dokonce mu chtěl sebrat zbraň.

Opilý muž v Plzni zaútočil na strážníky. Ti jej zpacifikovali. | foto: MP Plzeň

„Ve středu dopoledne hlídka v Divadelní ulici přistoupila ke kontrole muže, který porušoval městskou vyhlášku regulující popíjení alkoholu na veřejnosti. Strážníci muže upozornili na protiprávní jednání, nicméně jeho chování se během řešení vystupňovalo natolik, že se opakovaně pokusil strážníky napadnout,“ uvedla tisková mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Jednatřicetiletý muž chtěl nejprve z místa odejít, strážník mu však odchod zmařil a zastoupil mu cestu, což útočníka rozčílilo. Pokusil se do strážníka strčit a po chvíli na něj zaútočil pěstí.

„Strážník vůči muži proto užil donucovací prostředky, ale agresor dál přesto kladl aktivní odpor a kopal kolem sebe. Druhé člence hlídky se vzápětí podařilo zakleknout muži nohy a zabránit mu tak v dalším útoku,“ dodala Pužmanová.

Muž využil okamžiku, kdy strážník volal posily a sáhl po jeho služební zbrani a chtěl ji vytáhnout z pouzdra. Tomu ale strážník pohotově zamezil.

Po příjezdu motorizované hlídky se agresor na chvilku zklidnil. Pak ale jeho útoky pokračovaly. Po slovních výpadech museli strážníci čelit dalšímu pokusu o fyzické napadení.

Na záchytku tak útočník dorazil s pouty na rukou. „Dechová zkouška prokázala, že muži v těle koluje víc jak 1,5 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí. Případ bude řešit přestupková komise na úřadě centrálního plzeňského obvodu.