Stovky krabic s vínem se vysypaly na silnici, další kamion poškodil mostek

  11:54,  aktualizováno  13:19
Krabicemi s vínem zablokoval ráno řidič kamionu silnici I/37 mezi Trhovou Kamenicí na Chrudimsku a Ždírcem nad Doubravou na Havlíčkobrodsku. Zhruba o sto metrů dál na rozhraní Pardubického kraje a Kraje Vysočina havaroval druhý kamion, jehož řidič se chtěl otočit.

Krabice s vínem se vysypaly do příkopu. | foto: HZS Pardubického kraje

Tři jednotky hasičů z Chrudimi, Hlinska a Trhové Kamenice vyjížděly k nehodě kamionu do katastru obce Vysočina-Možděnice na Chrudimsku.

Řidič tam kamionem narazil do stromu a zablokoval vozovku. Z návěsu se navíc do příkopu vysypaly krabice s vínem. Náklad čítal třicet palet.

„Milovníci vína ráno trpěli,“ uvedla na Twitteru pardubických hasičů jejich mluvčí Vendula Horáková. „Řidič kamionu vyvázl bez zranění, ale zablokoval silnici I/37 mezi Trhovou Kamenicí a Ždírcem,“ dodala.

Podle policie řidič kamionu usnul za volantem, patrně pod vlivem alkoholu. „Při dechových zkouškách jsme u padesátiletého řidiče naměřili 2,35 promile v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Hasiči přijali oznámení  v 7.32, na místě odčerpali naftu a zajišťovali rozlité víno. A nebyla to jediná nehoda kamionu, kterou spolu s policií museli řešit.

V koloně před nehodou nechtěl čekat šofér jiné polské soupravy. Pokusil se na silnici otočit, tím však způsobil ještě víc problémů. 

„Najel na mostek, který se s ním utrhl. Nákladní automobil se převrátil,“ popsala mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Souprava naložená celkem třiadvaceti tunami kabelů celou silnici zatarasila.

U druhého řidiče byla dechová zkouška na alkohol negativní, celková škoda byla předběžně vyčíslena na 750 tisíc korun. Hlavní tah z Vysočiny do Východních Čech zůstal zcela uzavřený.

Autoři: ,