Řidič přetížil dodávku o čtyři tuny, dostal pokutu a překládal náklad

  15:28
O více než čtyři tuny přetížil nákladní dodávku řidič, kterého policie zastavila na silnici I/37 na obchvatu Chrudimi. Řidič dostal na místě od policistů pokutu 15 tisíc korun, navíc si musel zajistit přeložení nákladu.

Nákladní auto bylo přetížené o více než čtyři tuny. | foto: Policie ČR

Policisté z oddělení silničního dohledu muže zadrželi minulý týden, když kontrolovali dodržování nejvyšší povolené hmotnosti aut.

„Největším hříšníkem byl řidič, který jel s nákladním vozidlem zn. Mercedes-Benz Sprinter přetíženým o více než čtyři tuny. Při provedení nízkorychlostního kontrolního vážení kolegové zjistili překročení maximální přípustné hmotnosti na obou osách o 4 142 kg po odečtu tolerance,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Řidiči policisté udělili na místě v příkazním řízení blokovou pokutu ve výši 15 tisíc korun a zakázali mu další jízdu, dokud náklad nepřeloží na povolené hodnoty.

Majiteli nákladního auta policisté oznámili podezření ze spáchání přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích a předali věc příslušnému správnímu orgánu.

Autor: