VIDEO: Řidič ujížděl skoro dvoustovkou po rušné silnici v autě bez STK

  16:22
Zkontrolovat řidiče tmavého audi, který jel po silnici I/35 od Zámrsku na Vysoké Mýto, chtěli dopravní policisté. Lustrací během chvilky policisté zjistili, že auto nemá platnou technickou kontrolu. A jeho řidič náhle otočil vůz do protisměru a sešlápl plyn.

„Vysokou rychlostí začal ujíždět zpět směrem na Zámrsk a Holice. Chvílemi policejní vozidlo atakovalo rychlost 200 km/hod,“ řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Během pronásledování a nebezpečného předjíždění audi „škrtlo“ o Škodu Rapid jedoucí ve stejném směru jízdy. Tento střet naštěstí odneslo jen zpětné zrcátko. 

Policisté ujíždějící vozidlo dojeli, podařilo se jim ho zablokovat a násilně zastavit až za obcí Jaroslav. Pod hrozbou namířené střelné zbraně a za použití donucovacích prostředků vytáhli 37letého řidiče ven z auta, zajistili ho a spoutali. 

„Následně kolegové zjistili, že má zablokované řidičské oprávnění. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu a orientační test na návykové látky byly negativní,“ řekla Janovská.

V současné době probíhá dokumentace přestupků spáchaných řidičem, policie také vyslýchá svědky této zběsilé honičky.

Autor: