Třináctka zloději štěstí nepřinesla, řidič trolejbusu jej ve voze uvěznil

  12:32
Díky pohotovému řidiči MHD zadrželi policisté zloděje, který kradl alkohol v jednom z pardubických obchodů. Prchající muž naskočil do trolejbusu a očekával, že svým pronásledovatelům ujede. Místo toho se ocitl v pasti.

Devětatřicetiletý muž ukradl v úterý čtyři lahve rumu, přistihla jej však prodavačka. Vyrozuměla ostrahu a za zlodějem vyběhla z obchodu.

Zloděj rychle nastoupil do trolejbusu číslo 13, třináctka mu však štěstí nepřinesla. „Paní z obchodu na řidiče zakřičela, že jde o zloděje a ať jej nepouští ven,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Řidič zavřel dveře a počkal na zastávce až do příjezdu policie, která už byla na cestě. „Podezřelý se pak policistům přiznal, že batoh se čtyřmi lahvemi rumu v hodnotě 1 200 korun během útěku zahodil,“ dodala Maturová.

Policie zjistila, že muž už byl v minulosti za podobné jednání odsouzen. „Proto tento případ evidujeme jako podezření z trestného činu a nikoliv přestupku, i když se jedná o krádež v hodnotě nižší než deset tisíc korun,“ podotkla Maturová. Zloději tak hrozí až tříleté vězení.

Autor: