Dívenka ztratila týden starý mobil, na služebnu ho vrátili dva páťáci

  14:24
Dva páťáci přinesli na služebnu pardubických strážníků chytrý telefon, který jeden z nich našel ráno cestou do školy. Ve škole se svěřil kamarádovi a po vyučování zavolali na linku 156 a přístroj odevzdali.

Nalezený telefon putoval zpět k majitelce. | foto: Městská policie Pardubice

„Když strážníci na oddělení ztracený telefon evidovali, začal zvonit. Na druhém konci byla šestiletá holčička, která telefon ztratila a volala na svůj telefon z tatínkova mobilu,“ řekla policejní mluvčí Lucie Klementová.

Dívenka také v otcově doprovodu přišla na služebnu. Z vyprávění vyplynulo, že telefon dostala od rodičů před týdnem.

Dobrý skutek si připsaly i děti, které našly peněženku se 1300 korunami v linkovém autobuse na trase Pardubice – Ústí nad Orlicí. 

„Peněženku našly při nastupování na zastávce v Chrudimi a okamžitě ji předaly řidiči. Ten vyrozuměl strážníky, protože majitelem byl muž z Pardubic. Strážníci se již postarali, aby se peněženka i s celým obsahem dostala k majiteli,“ řekla Klementová.

Strážníci vysekli všem dětem, díky kterým se ztracené věci vrátily majitelům, velkou pochvalu. V případě školáků z Pardubic, kteří se strážníky sami jednali a nahlásili i školu, kam chodí, připraví strážníci dárkovou tašku a poděkování před spolužáky. 

Na malé nálezce z linkového autobusu bohužel nemají spojení. „Jste báječní,“ vzkazují strážníci.

Autor: