Podřežu to smradlavý dítě, hrozil muž v okně. U soudu se třásl a nemluvil

  15:34
Krátce po začátku muselo být přerušeno hlavní líčení s pětadvacetiletým mužem, který podle obžaloby opakovaně vystrkoval několikatýdenní dceru z okna ve druhém patře a hrozil, že ji pustí. Pardubický soud jednání odročil kvůli zdravotnímu stavu obžalovaného, jenž nebyl schopen vypovídat.

„Jsem úplně v p***,“ řekl roztřeseně před soudem a nervózně přešlapoval. Nic dalšího z něj nikdo nedostal.

Eskorta, která muže před soud dovezla, tlumočila zprávu vězeňské psycholožky. „Obžalovaný vysadil léky, jeho zdravotní stav je špatný,“ řekl člen justiční stráže.

Ta byla tentokrát nebývale posílena, obžalovaný měl spoutané ruce i nohy. Pětadvacetiletý muž totiž bývá svému okolí nebezpečný.

U krajského soudu je kvůli jednání, kterého se dopustil loni v červenci. Opilý vyhrožoval, že pokud se s ním družka neusmíří, vyhodí několikatýdenního kojence z okna ve druhém patře domu.

Žena na něj zavolala městskou policii, což agresora rozlítilo natolik, že vyhrožoval, že několikatýdenní dceři něco udělá, pokud strážníci neodejdou a ona se s ním neusmíří.

Na místo se tehdy dostavila i policejní vyjednavačka, po které zuřivec z okna házel různé předměty včetně kuchyňských nožů a hrubě ji urážel. Přesto se s ním policistka tři hodiny pokoušela vyjednávat a zajistit bezpečí pro dítě.

„Muž nechtěl s policisty spolupracovat, po policejní vyjednavačce házel nádobí, nože nebo ji poléval z okna vínem. Své výhrůžky několikrát během vyjednávání umocňoval tím, že se s dítětem v náručí nakláněl z okna. Jednou dokonce sám vylezl na parapet okna, kde vrávoral,“ řekla tehdy k případu krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Jeho jednání ukončila až zásahová policejní jednotka, jejíž příslušníci vnikli do bytu a obžalovaného zadrželi.

Obžalovaný napadal strážníky, sousedovi poranil oko

U soudu mu nepřidá ani to, že byl již Okresním soudem v Blansku souzen v roce 2017 za výtržnictví.

Přesto se v roce 2019 napadl souseda na Orlickoústecku. Podle obžaloby ho nejdříve vyzýval k pěstnímu souboji, muž však chtěl opustit pozemek, nasednout na kolo a odjet. Jenže obžalovaný prudce udeřil dřevěnou násadou do rámu kola, až se tyč rozlomila a poškozený se musel vrátit do domu.

Když se ho poté pokusil opustit a obžalovaný ho nechal vyjít z branky na ulici, doběhl ho a zezadu napadl údery pěstí tak, že ho uhodil do hlavy a levého oka. Poškozený musel na operaci s okem a má trvalé následky.

Tvrdě si podle obžaloby vyšlápl obžalovaný i na dva strážníky ve Svitavách. 

„Ti proti němu prováděli oprávněný služební zákrok, když v opilosti ohrožoval jiné osoby. Strážníkům pak hrozil nožem s čepelí dlouhou 19 centimetrů. Dělal proti nim výpady a přitom jim vyhrožoval, že je zabije, pokud se přiblíží, že zabije jejich rodiny i sebe a urážel je hrubými výroky,“ uvádí státní zástupce Milan Vacek v obžalobě.

Poté podle něj stejným způsobem napadl i státní policisty, které strážníci na místo přivolali.

Autor: