Hoříme, křičeli probuzení. Obžalovaný je polil vařící vodou a bodal

  12:52
Ze zločinu vraždy ve stadiu pokusu je obžalovaný sedmapadesátiletý Rafail Zeinalov, který stanul před soudem v Pardubicích. Podle spisu loni v dubnu přišel na ubytovně v Poličce ke svým spolubydlícím, kteří spali. Polil je horkou vodou a poté je nožem začal bodat.
Lavice obžalovaných u Krajského soudu v Hradci Králové zůstala prázdná.

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Maryno, hořím,“ volal na partnerku kolem půlnoci její přítel.

To už ale i na ni lil podle obžaloby Zeinalov z rychlovarné konvice horkou vodu. A jakmile se ze šoku probrali, neměli šanci řešit popáleniny, neboť muž vytáhl nůž a zaútočil s ním.

Nejdříve bodl do hrudníku ženu a poté vícekrát i jejího partnera. Zraněným se podařilo utéct do sprchy, kde se zamkli. I tam však za nimi muž běžel a rozkopnutím skleněné výplně dveří se dobývat dovnitř.

Tehdy jej stihla zpacifikovat jeho manželka se synem, takže poškození zvládli před běsnícím mužem utéci ven.

Zatímco žena utrpěla popáleniny 1. a 2. stupně na dvou procentech těla a bodnutí nožem, její partner dopadl o poznání hůř.

Popáleniny měl na patnácti procentech těla, zejména na hrudníku, v obličeji a na rukou, a dále tři řezné rány na pravém předloktí. Zranění ho ohrožovala na životě a musel být okamžitě operován ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

„Jsem stále v pracovní neschopnosti. Čekám na operaci,“ řekl poškozený před soudem. Vařící voda mu totiž pronikla do ušního bubínku a má problémy se sluchem.

Chtěl získat ženiny erotické fotky

Obžalovaný Gruzínec před senátem uvedl, že chtěl od svého krajana získat erotické záznamy své ženy, za něž poškozený požadoval zaplatit.

Poškozený však u soudu popřel, že by takové video nebo fotky měl ve svém mobilním telefonu uložené.

„Abych ho vylekal, nalil jsem na něj vodu, chtěl jsem mu odebrat ty záznamy. Nůž na lince jsem rychle vzal, aby ho on nesebral dřív, to byla taková náhoda, že dostal ránu nožem,“ uvedl.

Soudkyně ho však okamžitě zastavila a upozornila jej na rozpor mezi tím, co říká v síni, a výpovědí na policii.

„Ubil bych je, pořezal, zabil. Z Bogdana bych udělal opici. Odřízl bych mu varlata, uši a nos,“ četla soudkyně Anna Sobotková původní výpověď.

Obžalovaný jen nesouhlasně kroutil hlavou a původní výpověď odmítal.

„Asi se mu dohromady popletlo, že jeho manželka i moje přítelkyně se jmenují Maryna. Možná žárlil,“ uvedl poškozený.

Jak vyplynulo z dalších výpovědí poškozených, nůž, kterým obžalovaný útočil, nebyl z vybavení kuchyňské linky, ale zřejmě z masokombinátu, kde všichni pracovali. Pachateli hrozí v případě odsouzení odnětí svobody na až dvacet let či výjimečný trest.

Autor: