Omylem zaslané peníze nechce firma vrátit, škole přišel jen zlomek zboží

  17:16
Trestním oznámením na firmu z Ostravska se sportovním náčiním podala jedna svitavská základní škola, která si před necelými dvěma lety objednala florbalové hokejky a míče. Nevrátily se jí omylem dvakrát poslané peníze.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Případ se táhne od podzimu 2019, kdy svitavskou základní školu na náměstí Míru navštívil dealer společnosti, která obchoduje se sportovním náčiním. „Dealer firmy se tvářil solidně. Nabízel nám florbalové hokejky a míče. Nějaké věci, které u sebe měl, nám ponechal za 10 tisíc korun,“ uvedl ředitel školy Jakub Velecký.

Kvůli chybějící faktuře však omylem došlo k přeplacení požadovaného zboží o dalších 20 tisíc korun. 

„Aby toho nebylo málo, chybou internetového bankovnictví došlo v jeden den k duplicitním platbám u všech odesílaných plateb, mezi kterými byla i ta za sportovní náčiní. Všechny firmy, které od nás obdržely platbu dvakrát, peníze vrátily. Většina automaticky, u zbylých stačil jeden telefonát. Bohužel až na tu jednu, která si peníze ponechala,“ dodal Jakub Velecký.

Před tím už škola zaplatila fakturu na dalších pět tisíc korun, za které měla dostat od dealera florbalové hokejky. 

„Na sportovní náčiní, které nám slíbil, jsme marně čekali. V tuto chvíli nám dluží 23 150 korun,“ dodal Velecký s tím, že za rok a půl se škole vrátil zlomek původní částky.

Případ v současné době prošetřuje svitavská policie.

„Zabýváme se oznámenou událostí, kdy omylem došlo k přeplacení objednaného zboží a nevrácení peněz na účet školy. Rovněž prošetřujeme škodu v hodnotě pěti tisíc korun za nedodané zboží,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Autor: