Rodina se obávala o babičku, osmdesátiletá stařenka měla na uších sluchátka

  15:04
Velké obavy o babičku, která žije sama v bytě v Pardubicích, měly její dcery. Seniorka jim nebrala telefon, s nepořízenou odešla ode dveří také vnučka, kterou tam rodina vyslala. Osmdesátiletá žena přitom jen chodila se sluchátky a poslouchala hudbu.

Ani jedné dceři nebrala v neděli maminka telefon. Když se na vchodové dveře nedotloukla ani vnučka, nezbylo rodině nic jiného, než vytočit tísňovou linku 158 s podezřením na vážné zranění, nebo úmrtí. 

„Rodina od prvopočátku tvrdila, že babička je aktivní a s ničím se neléčí,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

O tom se ostatně přesvědčili i sami policisté, kteří na místo vyrazili. Seniorka neotevřela dveře jen proto, že na uších měla po celý den sluchátka, ve kterých poslouchá oblíbené pořady. 

„Přítomnost policistů přede dveřmi ji dost překvapila, ale jakmile ji řekli, co se stalo a proč měly dcery a vnučka obavu o její stav, ihned to pochopila a uvědomila si, že zapomněla nabít telefon,“ uvedla Maturová.

Rodina si nakonec oddechla a všichni zúčastnění museli souhlasit, že má osmdesátnice na svůj věk opravdu spoustu elánu, o čemž svědčí i samotné užívání této techniky. 

Autor: