Prior je otevřený, do centra Pardubic se s ním po letech vrátilo i Tesco

  11:40
Lidé nejen z centra Pardubic se konečně dočkali. Po třech letech se po rozsáhlé rekonstrukci obchodního domu Prior otevřel supermarket Tesco. První návštěvníci před ním čekali skoro půl hodiny.

Krátce po půl osmé se v zadní části obchodního domu Palác Pardubice začali řadit první nedočkaví zákazníci. S úderem celé se po dlouhé a rozsáhlé rekonstrukci Prioru otevřel obchod řetězce Tesco, který je jeho letitou součástí.

„Je mi ctí vás po třech letech přivítat v modernizovaném prostoru. Pevně věřím, že si nakupování u nás užijete. Máme široký sortiment, moderní prostředí a také skvělé ceny,“ vítala první zákazníky generální ředitelka řetězce Katarína Navrátilová.

Několik desítek lidí se mezi regály nahrnulo okamžitě s úderem otevírací doby. Ještě před tím však byli přípitkem a rozkrojením dortu přivítání také noví či staronoví zaměstnanci obchodu. Pásku potom přestřihli primátor Pardubic Martin Charvát a provozní ředitel řetězce Patrik Dojčinovič.

„Jedná se o obchod velikosti 1 400 metrů čtverečních, ve kterém aktuálně zaměstnáváme 45 lidí. Kapacita je maximálně naplněná a jsme rádi, že jsme s náborem lidí neměli problém, ale v případě nějakého rozšiřování jsme připraveni počet zaměstnanců navýšit, i když to zatím neplánujeme,“ uvedla Navrátilová.

Stejně jako před rokem 2019, kdy rekonstrukce Prioru začala, je Tesco spojené se sousedním Palácem Pardubice v garážích, v přízemí i v prvním patře, kam se z Paláce přesunulo několik obchodů s elektronikou či s oblečením nebo sázková kancelář.

Všechny obchody už jsou otevřené, oficiální slavnostní akce Grand Opening je však naplánovaná na pátek. Vedle akčních cen je pro lidi připraven také zábavní program a street food festival.

Oprava Prioru původně měla zabrat jen několik měsíců, Jenže v památkově chráněné budově se nakonec dva roky pouze bouralo a vlastní rekonstrukce začala teprve loni.

Červená fasáda v kombinaci s cihlovým zdivem je již součástí pardubického Masarykova náměstí a třípatrová budova s rovnou střechou zůstala. Stejně tak i odkazy na město Pardubice v podobě barvy fasády a osmiúhelníkových oken upomínajících na medové plástve. Ty přitom odkazují k tradičnímu pardubickému medovému perníku.

Autor: