Partička chtěla dolít vodu do chladiče, pak postiženého několikrát okradla

  14:30
Pod záminkou potřeby dolití vody do chladiče oslovila parta tří mužů ve věku 23 až 27 mentálně a fyzicky postiženého pětačtyřicetiletého muže, kterého následně několikrát okradla. Teď skupině hrozí až pět let vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Ježek, MF DNES

Případ se stal v polovině listopadu na Orlickoústecku, tříčlenná partička znala zdravotní stav poškozeného a přišla za ním pod záminkou potřeby dolít vodu do chladiče. Mentálně i fyzicky postižený muž chtěl pomoci, tak s jedním ze tří mužů odešel pro vodu, další dva mu zatím prohledali byt.

„Mysleli si, že by se v něm mohlo nacházet několik desítek tisíc korun. Žádné peníze však nenašli, tak si odnesli alespoň mobilní telefon a notebook,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Jenže tím věc neskončila. Asi za hodinu se tři kumpáni ve věku 23 až 27 let vrátili s tím, že když jim ze svého účtu poškozený vybere 15 tisíc, odcizené věci mu vrátí.

„Ve strachu muž souhlasil a sedl do auta. Bankomat mu ale žádné peníze nevydal, jelikož byl na kartě překročen denní limit pro výběr,“ řekla Holečková s tím, že parta muže odvezla zpět domů a mobil i notebook mu vrátila.

Za chvíli však přišla na postiženého pána zazvonit znovu. Jeden ze tří mužů se s ním dal do řeči a přitom se mu snažil platební kartu odcizit, což se mu podařilo. Poškozený si toho ovšem všiml a snažil se mu zabránit v útěku, ale neúspěšně.

„Následující den muži z účtu vybrali 30 tisíc korun, které si mezi sebe následně rozdělili. Celou akci pak zakončili legendou, že platební kartu našli a poškozenému ji vrátili zpět,“ dodala Holečková.

Všechny tři již policie obvinila z trestných činů vydírání, krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. V případě uznání viny jim hrozí až pět let vězení.

Autor: