Na Svitavsku zemřela mladá řidička. S autem narazila do stromu

  11:04
Tragédii skončila nehoda osobního auta na Svitavsku. Jednadvacetiletá řidička v sobotu večer vyjela mimo silnici a narazila do stromu. Na místě podlehla svým zraněním.

Mladá řidička zemřela po nárazu do stromu na Svitavsku. (28. listopadu 2020) | foto: Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje

K nehodě došlo na hlavní silnici číslo 34 ze Svitav na Poličku a Hlinsko mezi obcemi Polička a Borová krátce po sobotní osmé hodině večerní.

„Jednadvacetiletá řidička jela se stejně starým spolujezdcem ve vozidle Škoda Fabia. Dostali se mimo komunikaci, kde narazili do stromu. Řidička zemřela a spolujezdec skončil ve svitavské nemocnici,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Eva Maturová.

Příčinami a okolnostmi nehody se zabývají policisté a žádají případné svědky, aby se jim ozvali. Možný alkohol v krvi řidičky prokáží laboratorní výsledky.

Na místě nehody byli i hasiči, kteří pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení dostali z automobilu jednoho pasažéra.

„Jednotka provedla protipožární opatření, pomocí hasičského jeřábu vytáhla auto na komunikaci a asistovala odtahové službě,“ dodala mluvčí hasičů Jana Poláková.

Autor: