Zaměstnanec s mačetou se domáhal peněz, firma ho prý nechala ve štychu

  11:34
O pořádné pozdvižení se v sídle jedné chrudimské firmy postaral třiačtyřicetiletý zaměstnanec. Jeho zaměstnavatel mu údajně dlužil výplatu za provedenou práci v zahraničí, navíc ho měl během koronavirové krize nechat napospas okolnostem v zahraničí. Muž proto do práce přišel s mačetou.

Výtržník řádil v chrudimské firmě s mačetou jak smyslů zbavený. Poškodil reklamní poutače i lak osobního auta, do kterého udeřil. | foto: Policie ČR

Opatření proti šíření koronaviru v podobě zavřených hranic údajně muže zastihlo v Mexiku, kam byl vyslán za prací.

Zaměstnavatel se sídlem v Chrudimi mu měl zajistit cestu do Francie, jenže se tak nestalo, takže se muž domů vracel na vlastní náklady. Navíc bez výplaty.

Zaměstnanci došla trpělivost minulý týden, kdy měl navštívit firmu a dožadoval se ušlých 150 tisíc korun.

„Jelikož se s ním podle jeho slov nikdo moc nebavil, ve zlosti poničil reklamní tabule a s mačetou v ruce se rozběhl proti osádce motorového vozidla Škoda Superb, do kterého silou udeřil. Škoda na vozidle a reklamních poutačích je nyní vyčíslena na částku 40 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Až když policisté muže převezli do cely, uvědomil si, že i když je v nepříjemné životní situaci, nic ho neopravňuje k tomu, aby poškozoval věci, vyhrožoval újmou na zdraví a dopouštěl se výtržnictví.

„Svého jednání lituje, důvody vazby shledány nebyly, o vině a trestu bude i tak rozhodovat soud,“ dodala policejní mluvčí s tím, že muži za jeho řádění hrozí až tříleté vězení.

Autor: