VIDEO: Řidič zkoušel setřást policii na polních cestách, vyhýbal se vězení

  17:32
Místy až více než stopadesátikilometrovou rychlostí ujížděl na Svitavsku řidič malého Mercedesu, který se vyhýbal nástupu do vězení. Hlídku chtěl setřást na polních cestách.

Dramatická honička, o které policie nyní informovala, se odehrála v minulých dnech na hlavní výpadovce ze Svitav na Brno. Svitavští policisté si 46letého muže za volantem mercedesu všimli u čerpací stanice v ulici kapitána Jaroše.

„Už dávno jim nebyl neznámý. Věděli, že má být od 5. května ve věznici i že může být ozbrojený. Jakmile je spatřil i on, okamžitě zařadil rychlost a ujížděl ze Svitav po silnici I/43 směrem na Brno,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Pronásledování se zvrhlo v divokou honičku, při které muž svým stylem jízdy ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Nerespektoval dopravní značení, v obci jel stotřicetikilometrovou rychlostí, mimo obec se ručička tachometru dostala až za ukazatel 150km/h. Jak je vidět na policejním videu, delikvent předjížděl bez skrupulí před nepřehledným horizontem i zatáčkou. Ostatní řidiči museli brzdit, aby se mu na poslední chvíli uhnuli z cesty.

„Po chvíli odbočil vlevo mimo komunikaci a v ujíždění pokračoval po prašných cestách. Policistům se snažil všemi možnými způsoby jízdu znepříjemnit a tím je setřást. Kličkoval tak, že hlídka skrz zvířený prach a zeminu neviděla ani na metr,“ vylíčila pronásledování Eva Maturová.

Řidič nakonec udělal chybu. S vidinou, že policisty setřásl, odbočil na vedlejší cestu. Muži zákona však věděli, kam se s malým vozidlem vydal. Ve chvíli, kdy se před ním objevilo policejní auto, začal couvat, což se mu stalo osudným. Narazil do stromu, kde ho hlídka ho pohotově zablokovala a záhy byl v poutech.

Dechová zkouška u muže ukázala 1,39 promile alkoholu. „Test na přítomnost jiných omamných a psychotropních látek odmítl. Při prohlídce vozidla jsme našli nabitou krátkou střelnou zbraň a vystřelovací nůž. Vzhledem k trestní minulosti a jeho odsouzení skončil muž ve vazební věznici,“ řekla policejní mluvčí.

Autor: