Dvouletá holčička se na rozpáleném parkovišti zamkla v autě, pomohl zámečník

  12:20
Nepříjemný zážitek má za sebou matka dvouleté holčičky, která se ve středu omylem zamkla v autě na rozpáleném parkovišti u jednoho supermarketu v Pardubicích.

Nešlo o příběh nezodpovědného rodiče, který by nechal svého potomka v uzamčeném autě v době, kdy slunce začíná interiér vozidel nebezpečně přehřívat.

Shodou náhod řidičce Škody Octavie vypadly klíčky od auta na sedadlo zrovna ve chvíli, kdy pomáhala své dceři do autosedačky. Holčička však na klíčky šlápla tak nešťastně, že auto nepozorovaně zamkla.

Ve chvíli, kdy matka dveře zavřela, holčička se ocitla v pasti.

„Naštěstí se ve stejném okamžiku, kdy k nedobrovolnému věznění došlo, nacházeli na místě i strážníci, kteří prováděli kontrolní činnost. Situace zatím nebyla nebezpečná, ale teplé počasí dokáže během krátké chvíle auto nepříjemně rozpálit,“ sdělila mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Policejní hlídka proto na nic nečekala a hned na místo zavolala pohotovostní zámečnickou službu, která byla za malou chvíli na místě.

Zkušenému zámečníkovi se po chvilce manévrů s drátem ve dveřích podařilo vozidlo odemknout.

„Holčička putovala do maminčiny náruče, kde již byla spokojená. Za svou statečnost dostala od strážníků plyšového koníka,“ dodala Klementová s tím, že všechny potěšila i zámečnická firma, která si za toto vysvobození nic nenaúčtovala. 

Autor: