Zdrogovaný muž napadl dva chodce. Podle něj špatně přecházeli silnici

  16:56
Z výtržnictví, nebezpečného vyhrožování a loupeže obvinili policisté muže, který minulý týden v Pardubicích během dvou hodin napadl dva chodce. Násilník, který tehdy byl pod vlivem drog a alkoholu, na chodce útočil proto, že údajně špatně přecházeli silnici.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Vše začalo kolem půl osmé večer na Palackého třídě. Tam dvaačtyřicetiletý podivín vstoupil do těsné blízkosti o šest let staršího chodce.

„Toho nejprve slovně napadl kvůli údajnému špatnému přecházení silnice a poté ho udeřil do hlavy. Vulgárně mu nadával a vyhrožoval smrtí,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Když poškozený událost telefonicky oznámil na policistům, vyzvali ho, aby případ přišel ohlásit na obvodního oddělení a v okolí začali po útočníkovi pátrat.

Za necelé dvě hodiny si agresor vyhlédl další oběť. I tento útok spustilo údajné špatné přecházení vozovky.

„Tentokrát muž po devětadvacetiletém cizinci požadoval zaplacení pokuty ve výši 500 korun. Poškozený mu sdělil, že peníze nemá, a tak útočník vytáhl z kapsy nůž a chodci způsobil řeznou ránu na břiše, která si však nevyžádala lékařské ošetření,“ popsala Muzikantová.

Druhý napadený také přivolal policisty, na místo dorazili i strážníci a násilníka se podařilo dopadnout.

Záhy nadýchal 0,68 promile alkoholu a měl také pozitivní test na drogy. Policisté ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde zůstal až do vystřízlivění.

V pondělí kriminalisté výtečníka obvinili z výtržnictví, nebezpečného vyhrožování a loupeže. Muž se přiznal a je stíhaný svobodě. Před soudem mu hrozí až deset let vězení.

Autor: