Pardubičtí strážníci pronásledovali sprejery, pomohlo i půjčené kolo

  13:06
Pohotovou akci převedli strážníci městské policie v Pardubicích. Podařilo se jim dopadnout dva mladíky, kteří sprejem „zkrášlovali“ most u Parama.

Na sprejery upozornil policisty náhodný muž, který si dvou mladíků pod silničním nadjezdem všiml.

„Jakmile mladící spatřili strážníky, dali se na útěk. Po zvolání zákonných výzev k zastavení, jeden z dvojice poslechnul a zastavil,“ uvedla mluvčí městských strážníků v Pardubicích Lucie Klementová.

Druhý sprejer si z výzev nic nedělal a dál pokračoval v útěku. Jeden ze strážníků si proto půjčil k pronásledování kolo od jednoho z cyklistů, který jel zrovna okolo.

„Požádal ho o pomoc s tím, že potřebuje půjčit jeho kolo. Honička tedy pokračovala ve složení prchající mladík, sprintující strážník a další muž v uniformě jedoucí na kole,“ dodala Klementová.

Díky rychlejšímu dopravnímu prostředku se mladík dostal do pasti. Strážníkovi na kole se podařilo mladíkovi nadjet, a když zaběhl do areálu nedaleké stavby, byl běžícím strážníkem dopaden.

„Oba devatenáctileté umělce dovedli strážníci zpět na místo, kde sprejovali, provedli nezbytné úkony a dvojici předali kolegům ze státní policie, která se nyní bude touto událostí zabývat,“ řekla Lucie Klementová.

Cyklistovi poté strážníci nepoškozené kolo vrátili a zároveň mu poděkovali za jeho ochotu.

Autor: