V Pardubicích evakuovali panelák kvůli úniku látky z deratizační dýmovnice

  23:12,  aktualizováno  23. listopadu 8:51
Desítky lidí se musely v úterý večer evakuovat z panelového domu v Pardubicích, kde byl hlášen únik dráždivé látky. Na místo přijeli policisté a hasiči. Ti zjistili, že se v jednom z bytů provádělo hubení škůdců a únik látky do prostoru panelového domu byl z deratizační dýmovnice.

Na pardubické Cihelně byl hlášen únik dráždivé látky v panelovém domě. (22. listopadu 2022) | foto: Twitter Policie ČR

Hustý dým začal z panelového domu na pardubické Cihelně v ulici U Josefa vycházet v osm hodin večer. Přivolaná jednotka hasičů na místě zjistila, že v jednom z bytů dochází k deratizaci hmyzu dýmovnicí.

„Vykuřování bytu prováděla odborná firma, která měla vše pod kontrolou a vše zabezpečeno. Někdo ale pravděpodobně vykopl dveře a látka určená k hubení hmyzu se dostala stoupačkou do bytů,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Z jednoho vchodu desetipatrového domu musela městská policie spolu s hasiči evakuovat padesátku lidí.

Hasiči prostory odvětrali a lidé se po chvíli vrátili do svých domovů. O ošetření na místě nikdo nepožádal, u některých jedinců se však vyskytly dráždivé reakce a pocit na zvracení.

„Hasiči měli na místě nejen protiplynové vozidlo, ale také autobus určený k evakuaci osob. Na místo se dostavil deratizér,“ dodala Horáková s tím, že zásah byl ukončen těsně před půlnocí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,