Studenti se na chvíli zmocnili obecního rozhlasu, zpívali do něj písničky

  14:36
Zase jsme se proslavili, může teď říkat ředitel pardubické Střední školy řemesel a služeb Milan Randák. Parta studentů prvního ročníku na místním učilišti na chvíli ovládla obecní rozhlas a do ulic Černé za Bory zpívala.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Čtvrtek obvykle bývá na škole ve znamení testování na covid. Děje se tak v místnosti s obecním rozhlasem, která je součástí školy, ale využívá ji primárně místní úřad. A rozhlas se studentům zalíbil. 

Během patnáctiminutového čekání na výsledky kluci zařízení zprovoznili a začali do něj zpívat písničky.

„Za takovou malou chvíli prváci zcela odborně zvládli zapojit vysílačku a rozjeli svou relaci. Jeden ze studentů chtěl poslat písničku všem svým kamarádům,“ smál se ředitel školy Milan Randák.

Kromě zpěvu bylo také možné v rozhlase slyšet povídání o tom, kdo a jak se měl o Vánocích, a v závěru vysílání možná i věta „Já vás snad přerazím!“, kterou pronesl ředitel.

Na spuštěný rozhlas ho upozornili pracovníci místního úřadu, kterým zase volala městská policie.

„Volali jsme na oddělení krizového řízení města s žádostí o zaměření cizího vysílání. To se povedlo poměrně záhy. Zavolali jsme do školy, kde si vysílací místnost zajistili, aby nedocházelo k dalším takovým pokusům,“ uvedl mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Autor vysílání se ke svému nápadu přiznal, žádný postih od policie ani od ředitele školy jej ale nečeká.

„To vůbec, já to beru jako klukovinu, jsou to studenti prvního ročníku, takže vlastně pořád ještě děti. Ale nakonec docela šikovné, protože zprovoznit ten rozhlas dá docela zabrat,“ uznal Randák s tím, že studenty poučil, aby už příště nic takového nedělali.

Lidem v obci to ale pravděpodobně ani moc nevadilo. „My jsme třeba s kolegy vůbec o ničem nevěděli,“ říkala pracovnice místní prodejny.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: