iDNES.cz

Cizinci se po autonehodě u Vysokého Mýta lekli zdravotníků a utekli

  15:56
Hned tři nehody po sobě se staly odpoledne na hlavní silnici I/35 u Vysokého Mýta. Přestože jedna z nich skončila jen lehkými zraněními, policisté před velikonočními svátky upozorňují na větší opatrnost v souvislosti s hustším provozem. Ve volných dnech se zaměří hlavně na alkohol u řidičů.

Nehoda osobního auta a dodávky u Cerekvice nad Loučnou. | foto: HZS Pardubického kraje

První havárie se stala u Cerekvice nad Loučnou krátce před jednou hodinou odpoledne, Volkswagen Golf skončil v příkopu a dodávka se sedmi cizinci se převrátila.

„Předběžnou příčinou nehody je prasklá pneumatika na dodávce. Vozidlo se stalo neovladatelným a narazilo do před ním jedoucího osobního auta. Oba vozy naráz odhodil mimo komunikaci,“ uvedl mluvčí svitavské policie Ondřej Zeman.

Na místě zasahovali i záchranáři, kteří chtěli ošetřit lehká zranění cizinců. Ti však pomoc odmítli.

„Naše posádka lehčí zranění cizích státních příslušníků prohlédla, zřejmě však neměli sjednáno zdravotní pojištění a měli obavu, že by museli ošetření hradit, proto nakonec utekli. A v naší gesci rozhodně není někoho nahánět,“ uvedl k neobvyklému zásahu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Druhá nehoda se stala tři kilometry před Vysokým Mýtem ve směru od Hradce Králové. Nahlášena byla po 13. hodině. 

Fotogalerie

„Podle prvotních informací bylo příčinou nedobrzdění Volkswagenu Tiguan, který zezadu narazil do nákladního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění,“ dodal Ondřej Zeman.

Třetí kolizi hlásil portál dopravniinfo.cz u obce Tržek krátce po 15. hodině. Střet dvou osobních aut se obešel bez zranění.

Kdo o Velikonocích nic nenadýchá, dostane nealko pivo

Policisté i hasiči před dlouhým víkendem upozorňují řidiče, aby dodržovali povolenou rychlost a vyhýbali se alkoholu, který je o Velikonocích častou příčinou vážných nehod. 

„Hlídat budeme nejen plynulost a bezpečnost dopravního provozu. Policisté se o Velikonocích na silnicích zaměří hlavně na alkohol za volantem. V Pardubickém kraji pokračuje dopravně-preventivní akce s názvem Řídím, piju nealko pivo. Pokud řidič nic nenadýchá, dostane od zástupců BESIPu a promotérů Českého svazu pivovarů a sladoven nealkoholické pivo,“ řekl policejní mluvčí Ondřej Zeman.

V krátké době se na silnici I/35 staly tři nehody.

V krátké době se na silnici I/35 staly tři nehody.

Autor:
zpět na článek