Cyklista na Pardubicku nedal přednost autu na hlavní, po srážce zemřel

  12:40
Na silnici druhé třídy mezi Přeloučí a Chvaleticemi zemřel po střetu s osobním autem dvaapadesátiletý cyklista. Podle prvotních informací najížděl na hlavní silnici z vedlejší, nedal autu přednost a srazili se. Policie nyní hledá svědky nehody.

Osobní auto po střetu s cyklistou, který na hlavní silnici přijížděl z vedlejší silnice. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v pondělí kolem 16:30 hodin na křižovatce mezi Řečany nad Labem a Labětínem. Do příjezdu záchranářů poskytoval řidič těžce zraněnému muži první pomoc.

Na místo vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby, byl ale odvolán. Cyklista totiž svým zraněním na místě nehody podlehl.

Dechová zkouška u řidiče auta neprokázala přítomnost alkoholu. „Hledáme svědky, kteří by popsali průběh dopravní nehody. Pokud jste kolem projížděli a viděli, co se stalo i jakým způsobem účastníci nehody před samotný střetem komunikacemi projížděli, volejte pardubickým nehodářům na číslo 974 566 254,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Záchranářský vrtulník do kraje vzlétl kvůli nehodě cyklisty i o den později. Tentokrát ji měl bez cizího zavinění starší cyklista v obci Telecí na Svitavsku. Nakonec se jej podařilo oživit a vrtulník ho přepravil do nemocnice. Hasiči, kteří byli na místě, se shodli, že muži zachránila život cyklistická přilba.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: