Po smyku se auto srazilo s dodávkou, další vůz narazil do stromu

  16:56
Hasiči, záchranáři i policisté v kraji mají za sebou perný den. Hned ráno vyjížděli na silnici I/35 k těžké nehodě u Opatovce na Svitavsku, u které zasahoval i vrtulník. Během dne se pak staly ještě další nehody, žádná z nich naštěstí nemá tragické následky.

U Opatovce na Svitavsku vylétlo auto ze silnice a narazilo do stromu. Jednoho člověka nalezli hasiči mimo vozidlo. | foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala kolem sedmé hodiny ráno v táhlé zatáčce na hlavním tahu z Čech na Moravu.

„Vozidlo audi z dosud neznámých příčin vylétlo ze silnice a narazilo do stromu. Jednadvacetiletý řidič nemohl kvůli zranění podstoupit dechovou zkoušku na alkohol. Byl nařízen odběr krve,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Z modrého auta, ve kterém cestovali dva lidé, toho po nárazu moc nezbylo. Na místo letěl záchranářský vrtulník. 

„Hasiči vyprostili jednu osobu a předali ji letecké záchranné službě. Druhá osoba byla při příjezdu hasičů mimo vozidlo,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková k zásahu, který byl ukončen po 14. hodině.

Podle mluvčího krajských záchranářů Aleše  Malého měl jeden člověk středně těžká zranění, druhý vyvázl s lehkým zraněním. „Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jeden sanitkou a druhý letecky,“ řekl Aleš Malý. 

Po jedenácté hodině se srazila dvě auta u Rokytna-Bohumilče. Příčinou nehody byl zřejmě smyk, který na mokré vozovce dostal bílý peugeot. 

„Auto bylo doslova zaklíněné v dodávce. Navijákem jsme menší vůz odtrhli. Pomocí hydraulického zařízení jsme vyprostili zaklíněnou osobu. Dále jsme odpojili autobaterie, řídili dopravu a odstranili následky nehody,“ dodala Vendula Horáková. Dva lidé vyvázli s lehkým zraněním.

Po druhé hodině se stala nehoda také v Hlinsku poblíž křižovatky silnic I/34 a II/355. U rozvodny se čelně střetla dodávka značky Peugeot s nákladním vozidlem Tatra. 

„Jedno z vozidel z dosud nezjištěných příčin vyjelo do protisměru,“ řekla krajská policejní mluvčí Eva Maturová.

V Peugeotu Boxer cestovali dva lidé, utrpěli vážná zranění. Přestože záchranáři chtěli na místo poslat vrtulník, kvůli nepříznivému počasí to nebylo možné. 

„Mladá žena utrpěla těžká zranění horní poloviny těla. Museli jsme ji připojit k umělé plicní ventilaci a monitoru vitálních funkcí. Druhý pacient byl středně těžce zraněný. Oba jsme přepravili do traumacentra královéhradecké fakultní nemocnice,“ dodal Malý.

Do tří hodin odpoledne policisté v Pardubickém kraji evidovali 17 dopravních nehod, k pěti z nich vyjížděli hasiči.

Autor: