Při střetu tří vozidel zemřel osmdesátiletý řidič, dva lidé se zranili

  13:10,  aktualizováno  14:20
Tragická nehoda se stala dopoledne na silnici I/37 z Pardubic do Dražkovic. Na místě se srazila dvě osobní auta a jedno nákladní. Nehodu nepřežil osmdesátiletý řidič, dva lidé se zranili.

Dopravní nehoda u Dražkovic skončila tragicky. | foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala v 9.40 hodin na silnici I/37 z Pardubic do Dražkovic. Na místě se nejprve BWM bočně střetlo s nákladním autem a následně došlo k čelnímu nárazu do protijedoucí Škody Fabia.

„Hasiči museli použít hydraulické zařízení a vyprostit ze zdemolovaných vozů zaklíněné osoby. Odstřihnutím sloupků i dveří si hasiči vytvořili co největší prostor k šetrnému vyproštění zraněných. Pak je položili na páteřní desku a předali zdravotníkům,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

„Celkem byly zraněny tři osoby, na místě jsme měli čtyři pozemní posádky a byl přivolán také vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové,“ uvedl mluvčí záchranné služby Aleš Malý.

Nehodu nepřežil osmdesátiletý řidič fabie, který na místě podlehl zraněním, jeho o dva roky mladší spolujezdkyni transportoval vrtulník do Hradce Králové se středně těžkými poraněními horní a dolní části těla.

Třetího člověka převezla sanitka s lehčími zraněními do nemocnice v Pardubicích, šlo o pětatřicetiletou řidičku BMW. Řidič nákladního auta vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u obou byla negativní.

Silnice byla zprůjezdněna krátce po 14. hodině, příčiny a okolnosti události dále vyšetřuje policie.

Nákladní auto a fabia jely od Pardubic na Chrudim, BMW druhým směrem. „Policie žádá svědky nehody, aby poskytli informace na lince 158, případně dali k dispozici kamerové záznamy,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Přibližné místo dopravní nehody.

Přibližné místo dopravní nehody.

Autor: