Při nehodě se vysypaly basy s pivem, silnice k D35 byla zavřená i v pátek

  11:18,  aktualizováno  25. listopadu 18:01
Příliš do krajnice vjel ve čtvrtek ráno řidič nákladního auta za Holicemi na Pardubicku. Kamion se převrátil na bok a do příkopu teklo lahvové pivo. Silnice I/36, která funguje jako přivaděč k dálnici D35, byla uzavřena po celý den a uzavírka trvala i v pátek.

Škoda je odhadnutá na půl milionu korun. | foto: HZS Pardubického kraje

Policie ČR silnici otevřela po 15. hodině. Objízdné trasy vedly přes Horní Ředice nebo Dolní Roveň.

„Na místě je nutné provést sanaci komunikace. Silničáři budou zpevňovat utrženou krajnici,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podle předběžných závěrů vyšetřování vjel devětatřicetiletý řidič na nezpevněnou krajnici a ve svém směru jízdy havaroval. Vyvázl bez zranění, dechová zkouška neprokázala přítomnost alkoholu.

„Jedna z nádrží na pohonné hmoty u nákladního automobilu byla při nehodě protržena a unikala z ní nafta. Informován byl ihned pracovník životního prostředí a přivolána je i firma, která provede nejen samotné vyproštění nákladního automobilu, ale i přečerpání pohonných hmot,“ řekla po nehodě mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Velitel zásahu si na místo povolal také další dobrovolné jednotky hasičů k přeložení nákladu. Škoda je odhadnuta na půl milionu korun.

Bez poškození vyvázla z nehody kaplička, která stojí hned u silnice a jen pár metrů od dopravní nehody.

Autor: