Peugeot u Poličky narazil do stromu, mladá spolujezdkyně nepřežila

  14:50,  aktualizováno  21:02
Kvůli tragické nehodě byla na tři hodiny v sobotu v podvečer uzavřena silnice mezi Poličkou a Jedlovou. Z dosud nezjištěných příčin řidič zeleného peugeotu čelně narazil do stromu.

Náraz do stromu zdemoloval celou pravou stranu auta. Silnice mezi Jedlovou a Poličkou byla tři hodiny neprůjezdná. | foto: Policie ČR

V autě nejel sám. Hasiči ze zdemolovaného vozu vyprostili se zraněním ještě dítě a ženu, která seděla na místě spolujezdce. Té však zdravotníci už nemohli pomoct.

Fotogalerie

„Žena ročník narození 1989 náraz do stromu bohužel nepřežila. Muž narozený v roce 1978 byl se zraněním odvezen do nemocnice,“ řekl mluvčí svitavské policie Ondřej Zeman.

Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník, který transportoval dítě s poraněním dolní končetiny do Fakultní nemocnice v Hradci Kárlové.

Co stojí za nehodou, která se stala před půl pátou odpoledne, vyšetřují policisté. 

Jak potvrdil mluvčí svitavské policie, namrzlá vozovka vzhledem k vysokým teplotám nad nulou se v té době nevyskytovala.

„Příčina dopravní nehody, a zda byl řidič pod vlivem alkoholu, je předmětem vyšetřování,“ dodal Ondřej Zeman.

Nehoda i na hlavním tahu na Moravu

Nebyla to jediná nehoda se zraněním, která se v sobotu na Svitavsku stala. Záchranáři už dopoledne krátce po desáté hodině vyjížděli na křižovatku silnice I/35 u Koclířova, kde se srazilo BMW s Volkswagenem Passat.

„Na místě zasahovaly tři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a dva vozy dopravní zdravotní služby Svitavy a Chrudim,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Aleš Malý.

Záchranáři ošetřili čtyři osoby, z toho tři děti s lehkými oděrkami a zhmožděninami převezli k následnému došetření do Svitavské nemocnice.„Příčinou nehody bylo nedání přednosti v jízdě,“ uvedl mluvčí policie.

Hasiči upozorňují řidiče, aby neměli těžkou nohu na plynu. Meteorologové už před víkendem až do pondělního rána varovali před tvorbou náledí a hustým sněžením.

Autor: