iDNES.cz

Auto se po smyku střetlo s dodávkou. Pro čtrnáctiletou dívku letěl vrtulník

  14:52
Vážná dopravní nehoda se stala ráno na frekventované silnici I/35 pod hřebečským tunelem na Moravskotřebovsku. Při čelním střetu osobního auta a dodávky se zranili tři lidé. U čtrnáctileté dívky měli záchranáři podezření na vážné zranění.

Při čelním střetu utrpěli zranění tři lidé. | foto: HZS Pardubického kraje

Nehodu podle všeho zavinila řidička osobního auta, která nepřizpůsobila jízdu stavu vozovky, která byla po ránu mokrá.

„Žena dostala smyk a dostala se do protisměru, kde se čelně srazila s dodávkou. Škoda na vozidlech je půl milionu korun,“ řekl mluvčí svitavské policie Ondřej Zeman. Dechové zkoušku u obou šoférů byly negativní.

K nehodě pod hřebečský tunel zamířil i vrtulník. Záchranáři totiž měli podezření na vážné poranění pánve u čtrnáctileté dívky. Proto ji letecky přepravili do nemocnice.

Další dvě zraněné osoby převezli záchranáři do nemocnice sanitkou. Jedním z těchto pacientů byl řidič dodávky, kterého lékaři ještě dnes propustili do domácí péče.

Fotogalerie

„Další účastníky nehody, ženu s kojencem, jsme do nemocnice převezli na pozorování z preventivních důvodů,“ řekl mluvčí krajské záchranné služby Aleš Malý.

Hasiči poté postupně odstraňovali následky nehody. Kvůli tomu byla silnice zcela uzavřená. „Oba automobily jsme pomocí jeřábu umístili na vozy odtahové služby,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Nehodu dále vyšetřuje policie.

Autor:
zpět na článek