Autobus přerazil betonový sloup v České Třebové, policie hledá cestující

  15:32
Neobvyklou nehodu vyšetřují od úterý policisté v České Třebové na Orlickoústecku. Řidič autobusu při objíždění zaparkovaného vozidla neodhadl vzdálenost a narazil do betonového sloupu elektrického vedení, který přepůlil. Policie hledá téměř 40 cestujících z autobusu, kteří před příjezdem policejní hlídky odešli.

Autobus v České Třebové rozlomil nárazem sloup elektrického vedení. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úterý o půl osmé ráno v ulici Na Drahách, kudy pravidelně jezdí linkové autobusy z Ústí nad Orlicí na terminál vlakového nádraží v České Třebové. Tento spoj však do svého cíle nedojel.

„Řidič autobusu měl v ulici objíždět zaparkované vozidlo. Když se vracel k pravému okraji komunikace, zřejmě neodhadl vzdálenost a narazil do sloupu elektrického vedení. Následně došlo k přepůlení sloupu. Škoda na autobusu byla vyčíslena na zhruba 255 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová s tím, že orientační dechová zkouška u řidiče autobusu byla negativní.

Policie teď žádá cestující z havarovaného autobusu, aby se přihlásili z důvodu zjištění jejich totožnosti a především k ověření jejich zdravotního stavu. V autobuse mělo cestovat 38 lidí. Minimálně jedna z cestujících se podle policie nechala ošetřit.

„Potřebujeme i u dalších cestujících zjistit, zda nebyli při nehodě zranění. Prosíme, aby se přihlásili na telefon 974 580 251, nebo přímo na linku 158,“ dodala mluvčí policie.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: