Sedmý ročník Sportovního parku začíná v sobotu, děti bude lákat 60 klubů

  15:14
Už tuto sobotu opět ožije na více než týden park Na Špici sportem. Nový ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbá soutok Labe a Chrudimky. Na stanovištích se představí šedesátka sportovních. Lidé se mohou těšit také na kulturu. Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, novinkou je taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe.

Sportovní park Pardubice 2018 do svého programu zařadil dvě sportovní novinky – hromadné běhy Gladiátor race a Barvám neutečeš. Druhá akce celý park úspěšně uzavírala. | foto: Lukáš Urban

Tradice pokračuje. Ani covid, ani začínající ekonomická krize, natož tropické teploty. Nic z toho Sportovní park Pardubice nezastavilo. Oblíbenou akci i letos navštíví tisíce dětí.

„Od tohoto týdne se náš tým postupně stěhuje na loděnici, kde budeme mít jako pořadatelé zázemí po celou dobu konání naší sportovní akce. Stavíme domečky, sportoviště, fanzónu i catering, abychom byli plně připraveni v sobotu vše úspěšně odstartovat,“ uvedl hlavní manažer projektu Pavel Stara.

Letos organizátoři objednali nové ozvučení a kvůli lepší orientaci v parku dali tamním cestám dočasná pojmenování. „Najdete tu ‚ulice‘ K Soutoku, K Lávce, ulici Jezerní, K Zahrádkám, Náplavku i náměstí Sportovního parku Pardubice,“ dodal Pavel Stara.

Výběr z programu Sportovního parku

Neděle 7. srpna
Gladiator Race od 8 do 17 hodin

Úterý 9. srpna
Den se strážníky od 9 do 18 hodin

Středa 10. srpna
Charitativní běh od 12 do 16 hodin

Čtvrtek 11. srpna
Den s hasiči od 9 do 18 hodin

Pátek 12. srpna
Lávka přes Labe od 13 do 18 hodin
koncert skupiny Volant od 21 hodin

Sobota 13. srpna
Běh barvám neutečeš od 9 do 15.30

Neděle 14. srpna
Týbrďo divadlo od 10 hodin

Cíl akce je jasný a pořád stejný – rozhýbat děti a ukázat jim všechny možné sporty, aby se pravidelný pohyb stal nedílnou součástí jejich životů. A v ideálním případě, aby si v parku našly sport, který je baví a který budou třeba hned od září provozovat.

„Tradičně budou děti sbírat body na hrací kartu – díky té mohou sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za zdolání dvanácti sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí šestnácti disciplín medaili,“ řekla mluvčí radnice a Sportovního parku Alexandra Tušlová.

I letos akce odstartuje dnem se Službami města Pardubic s názvem Zažij město, a to právě v sobotu. Hned v neděli pak zájemce čeká první ze tří hromadných běhů Gladiator Race Run. Druhý hromadný běh patří generálnímu partnerovi společnosti Foxconn Česká republika, koná se ve středu 10. srpna a má tradičně charitativní podtext.

„Jde o závod, při kterém nejde o čas, ale hlavně o zážitek a také chuť pomáhat druhým. V parku Na Špici jsou pro běžce připraveny hned dvě tratě podle náročnosti – v délce jeden a šest kilometrů. Není tedy potřeba mít natrénováno, stačí chtít podpořit dobrou věc. Letos běžíme pro malou Alžbětku, která se narodila s mikrodelečním syndromem – závažnou genetickou vadou. Celý výtěžek ze startovného poputuje právě na Bětčinu léčbu,“ řekl manažer společnosti Foxconn Česká republika Pavel Kožený.

Bude se také běhat přes Labe

V sobotu 13. srpna se pak bude v rámci parku opět konat velmi oblíbený běh barevnými zónami Barvám neutečeš, měří šest kilometrů a barevné náloži se nevyhne nikdo.

„V plánu je i Den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ranní rozcvičky, street workoutové exhibice, dancepoint, ale také běh přes plovoucí most přes řeku Labe – naše letošní novinka,“ uvedla Tušlová s tím, že v pátek 12. srpna se bude konat běh Suchou nohou přes řeku Labe.

Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. „Startovat se bude ze břehu u koupaliště Cihelna směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď. Registrace na tento běh je v plném proudu,“ uvedla Tušlová s tím, že pořadatelé mají připraveno šest tisíc medailí ve třech barevných provedeních. „Doufáme, že je znovu všechny rozdáme našim zapáleným sportovcům. Budeme na našich sportovištích denně od 9 do 18 hodin,“ dodala.

Sportovní park Pardubice navazuje na úspěšnou akci Olympijský park Pardubice z roku 2016, kterého se během 17 dní zúčastnilo přes 350 tisíc návštěvníků. Politici z radnice i kraje akci finančně podporují. Její rozpočet je zhruba 4,5 milionu korun. Z toho 1,25 milionu dává pardubická radnice.