Cizinec bez řidičáku ujel s kradeným autobusem sto kilometrů, pak ho vrátil

  9:34
Policie dopadla Poláka, který se loni v prosinci vloupal do zamčeného autobusu v Ústí nad Orlicí. Ukázalo se, že cizinec stihl během svého výletu najet sto kilometrů a způsobit dopravní nehodu.

Zloděj si udělal stokilometrový výlet, pak autobus zaparkoval opět v Ústí nad Orlicí. | foto: Policie ČR

Poté vůz vrátil opět do Ústí nad Orlicí, jen o kus dál, než ho nechal zaparkovaný jeho právoplatný řidič. Muž tam totiž bydlí a chodí do práce.

Proč autobus odcizil, není zcela jasné, zřejmě ho k tomu vedla nuda a touha něco zažít. Během svého „užívání si“ však způsobil dopravní nehodu.

„Muž to v Česku takřka vůbec nezná, takže ani neví, kde boural. Uvedl však, že šlo pouze o poškození dopravní značky. Dále řekl, že jeho výlet neměl žádný konkrétní cíl, ani přesně nevěděl, kudy jel, zvládl se však vrátit zpět do Ústí nad Orlicí,“ řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

K dopadení zloděje autobusu policistům výrazně pomohly záznamy z kamerového systému.

„Osmadvacetiletému muži jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Dále prověřujeme dopravní nehodu, kterou měl při více než stokilometrové jízdě s dopravním prostředkem způsobit,“ řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Muži při vyšetřování nepřidá ani to, že nemá řidičák na autobus. Na voze způsobil škodu za pět tisíc korun.

„Za tento přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let,“ řekla Vilímková.

Autor: