Vichr v bouřce shodil strom na auto s těhotnou ženou, vyvázla lehce zraněná

  14:50
K hrozivě vyhlížející nehodě vyjížděli v úterý večer hasiči v Moravské Třebové na Svitavsku. Během silné větrné bouře spadl na projíždějící auto mohutný strom, který ve vozidle uvěznil dva lidi včetně těhotné ženy.

Silný vítr vyvrátil strom, který spadl na projíždějící auto. | foto: HZS Pardubického kraje

Oba manželé se podruhé narodili. Strom byl tak mohutný, že když k nehodě hasiči přijeli, automobil téměř nebyl vidět.

„Uvnitř cestovali manželé, kteří musejí hovořit opravdu o štěstí. Těhotná žena utrpěla lehké zranění. Do péče si nastávající maminku ihned převzala zdravotnická záchranná služba, která ji odvezla do nemocnice,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Podle mluvčího krajské záchranky žena utrpěla lehké zranění horní poloviny těla. „Otřesené ženě jsme poskytli psychickou pomoc. Záchranná služba ji pak převezla na preventivní ošetření do svitavské nemocnice,“ uvedl Aleš Malý.

Po úterním horkém dni se večer jihovýchodem Pardubického kraje prohnala silná bouřka doprovázená větrem. Hasiči vyjížděli mezi půl osmou a desátou hodinou večer k 48 událostem. 

Během tří hodin zasahovali v patnácti případech na Hlinecku, 30 událostí řešili na Svitavsku a tři výjezdy je zaměstnaly na Orlickoústecku.

„Šlo o vyvrácené nebo zlomené stromy a spadlé dráty elektrického vedení. Strom také spadl na střechu stromu ve Svitavách, při události se nikdo nezranil,“ dodala Horáková.

Autor: