Divadlo opět ruší Grand festival smíchu, letos pár hodin před začátkem

  13:08
Po dvouleté pauze měl v Pardubicích dnes odpoledne odstartovat divadelní Grand festival smíchu. Kvůli stále rychleji se šířící nákaze covid-19 jej však organizátoři pár hodin před začátkem zrušili. Hledají náhradní termín.

Momentka z představení Vlastníci | foto: Východočeské divadlo Pardubice

Na vině je nová varianta koronaviru omikron, která začala těsně před startem festivalu narušovat jeho program.

„Epidemiologická situace je natolik omezující, že bychom nemohli poskytnout všem souborům srovnatelné podmínky soutěže a zároveň bychom je i sebe vystavovali zvýšenému riziku onemocnění,“ uvedl ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal.

Grand festival smíchu měl původně odstartovat v 16:30 na malé scéně pardubického divadla komedií Láska, sex a internety od olomouckého divadla Tramtarie, o jeho zrušení už festival informoval na webových stránkách.

„Zakoupené vstupenky na soutěžní komedie i veseloherní tituly doprovodného programu zůstávají v platnosti, nyní se hledá náhradní termín festivalu,“ řekl Dohnal.

Pardubické divadlo by jej rádo uvedlo ještě letos. „Uděláme vše pro to, abychom festival uspořádali ještě v letošní sezoně a užili si ho, jak si zaslouží,“ slíbil Dohnal.

Grand festival smíchu, na který měli letos dorazit Naďa Konvalinková,  Zlata Adamovská, Zdena Herfortová, Jiřina Bohdalová nebo Petr Štěpánek, se neuskuteční již podruhé v řadě. I v květnu roku 2021 jej zrušil covid, poslední ročník tak proběhl v roce 2020 a jeho vítězem se stala komedie Hra, která se zvrtla (Městské divadlo Kladno).

Autor: