Hokejové Dynamo jde do první sezony s novým majitelem. Ambice mu nechybí

  15:48
Zítra večer pardubičtí hokejisté na ledě Liberce vstoupí už do 71. sezony mezi českou elitou. A bez velké nadsázky se dá říct, že vše bude letos jinak než v minulých letech. Může za to nemoc covid-19 i masivní změny, kterými klub prošel během léta. Nový majitel Petr Dědek chce úspěch.

Hokejoví fanoušci obvykle sledují hlavně výsledky svého mužstva a jeho postavení v tabulce. Letos však budou muset připojit i další položky. 

Měly by je zajímat statistiky nově nakažených čínskou chřipkou i opatření vlády v boji proti ní. Právě tyto ukazatele budou ve velké míře rozhodovat o tom, zda svůj klub uvidí na vlastní oči a zda se vůbec extraliga bude hrát. „Je to špatné. Na jaře jsem si myslel, že koronavirus během léta zmizí, nebo že se najde lék. Nyní to tak nevypadá, čísla naopak rostou. To není pro nás jako nové majitele ideální začátek,“ uvedl pro MF DNES Petr Dědek, nový majitel klubu Dynamo Pardubice.

Snaží se přitom zůstat optimistický alespoň v tom, že soutěž se rozehraje a také dohraje. „Věřím, že extraliga začne a v Liberci 18. září zahájíme nový ročník. Situace se ale může změnit. Několik týmů bylo v karanténě. Budeme se této době muset přizpůsobit. Vedení ligy nastavilo nějaká pravidla a věřím, že je bude případně flexibilně upravovat,“ doplnil Petr Dědek, který tak hned na úvod svého působení musí počítat ztráty.

Dynamo před Sezonou 2020 - 2021

Nejatraktivnější domácí zápasy Dynama 
úterý 29. září 18 hodin Dynamo - Sparta Praha 
neděle 25. října 17 hodin Dynamo - Kometa Brno 
pátek 20. listopadu 18 hodin Dynamo - Hradec Králové 
středa 30. prosince 18 hodin Dynamo - Sparta Praha 
neděle 24. ledna 17 hodin Dynamo - Kometa Brno 
středa 17. února 18 hodin Dynamo - Hradec Králové 

Ceny vstupenek 
Kategorie A 390 Kč 
Kategorie B 300 Kč 
Kategorie C 230 Kč 
Kategorie D 190 Kč 
Kategorie omezená 150 Kč 
Stání 150 Kč 

Největší hvězdy týmu 
Jakub Nakládal - obránce 
Jan Kolář - obránce 
Michal Vondrka - útočník 
Robert Kousal - útočník 
Martin Kaut - útočník 

Kurzy na to, že Dynamo vyhraje základní část extraligy 
Tipsport: 13 ku jedné 
Fortuna: 17 ku jedné 
Chance: 13 ku jedné 
Sazkabet: 15 ku jedné

Jasné totiž je, že kvůli omezené kapacitě haly klub přijde o miliony korun na vstupném. Situace kolem covidu19 je pro Dynamo o to bolestnější, že ve městě je po letech strádání ohromný hlad po kvalitním hokeji. 

Za normální situace by se dalo počítat s tím, že by na každý zápas chodila plná hala. „Pardubice jsou zvyklé na přísun 15 až 25 milionů ze vstupného, takže nás to bude stát dost milionů. V plánu to tak nyní vypadá na rozpočet kolem 140 milionů. Cílem je, aby rozpočet byl vyrovnaný,“ doplnil Dědek.

Extraligový tým zůstal v jarním úspěšném složení

Nicméně ani výjimečná doba nemění ambice tradičního klubu. Poté co se Pardubice vlastně zázračně na jaře zachránily v nejvyšší soutěži, mají letos v plánu útočit na přední příčky. „Vždy když něco dělám, tak chci uspět,“ dodal Dědek.

Pravda je, že svůj optimismus má o co opřít. Tým totiž minimálně na papíře vypadá velmi dobře. Nedávno ho navíc posílil útočník Colorada Avalanche Martin Kaut, který vzhledem k situaci za mořem může v Pardubicích klidně odehrát kompletní ročník. 

„Po loňské sezoně jsme si sedli ke stolu a řekli si, kam se chceme ubírat. Skoro stoprocentně se povedlo to, co jsme chtěli. Podařilo se udržet klíčové hráče, všichni tu chtěli být a cítili změnu. Také byli ochotni přistoupit na naše podmínky. Podařilo se přivést kvalitní hráče, jako jsou Nakládal či Claireaux,“ zmínil další zvučné posily sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

Fanoušky pak jistě těší i to, že se na svou další sezonu chystá veterán Tomáš Rolinek, který svým nasazením a zarputilou povahou výrazně přispěl k jarní záchraně se značkou last minute. „Rolinek začal regenerovat, jsme domluvení, že zápasové vytížení si vyzkouší ve Vrchlabí, a věřím, že pak by se mohl objevit v našem dresu,“ uvedl Dušan Salfický s odkazem na nově domluvenou spolupráci s prvoligovým klubem z Krkonoš.

Jako dobrý signál lze brát i vystoupení týmu v letním poháru Generali Česká Cup, ve kterém Pardubice braly druhé místo a také finanční prémii. „Mužstvo zůstalo stejné, s hráči jsme udělali dlouhodobé smlouvy a máme ještě kvalitnější kádr než v závěru loňské sezony. V extralize rozhodně chceme být oproti minulým letům v tabulce úplně jinde,“ uvedl Ondřej Heřman, který má také na povel to zásadní -tedy udržet kabinu bez covidu. 

„Zavedli jsme možná až radikální opatření, ale jsme připraveni reagovat, možná, že nebudeme hrát v úplném složení, ale v karanténě bude maximálně pět lidí. Naším cílem je hlavně hrát hokej,“ dodal Heřman.

Dostat se ke vstupence nebude vůbec snadné

Koronavirus dál řádí v Česku a nic nenasvědčuje tomu, že by svou směnu chtěl v dohledné době ukončit. Pro hokejové fanoušky to znamená jediné - dostat se na své Dynamo přímo do arény bude poměrně složité. 

Enteria arena totiž bude moci kvůli hygienickým opatřením nabídnout jen polovinu své kapacity. A vzhledem k tomu, že klub prodal přes čtyři tisíce permanentek, do prodeje půjde jen asi šest stovek lístků. 

„Vstupenky na jednotlivá utkání budeme vždy prodávat nejdříve pět dní před jeho uskutečněním,“ uvedl mluvčí Dynama Lukáš Zitka. A dá se říct, že v Pardubicích na tom jsou lidé vlastně ještě dobře. Díky členitosti stavby bude moci klub nabídnout maximum možného - tedy deset sektorů po 500 lidech. 

„Projevilo se, jak byla kdysi důležitá rekonstrukce haly. Díky ní máme spoustu vchodů, oddělených sektorů a jsme schopni ji naplnit pěti tisíci fandů. Aréna umí reagovat na nestandardní opatření,“ uvedl předseda představenstva klubu Ondřej Heřman.