Zdrogovaný řidič tankoval bez placení do kradeného auta, lapili ho celníci

  13:40
Pardubičtí celníci zatkli trojici Poláků, z nichž se vyklubali dealeři drog. Prozradil je neuhrazený poplatek za použití dálnice. Pak vyšlo najevo, že převážejí drogy v kradeném autě. A za benzin do něj nezaplatili.

Mladíci uháněli v autě s kradenou německou registrační značkou po D11 ve směru z Hradce Králové na Prahu. Jenže neměli zaplacenou dálniční známku.

„Po výzvě celníků k prokázání totožnosti dva cestující nepředložili žádné doklady, řidič ukázal doklad o přechodném pobytu a řidičský průkaz. Oba doklady vystavené na dvě různé osoby,“ řekla mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Ludmila Říhová Zezulová.

Při důkladné kontrole auta našli celníci pod zadní sedačkou obal od cigaret obsahující skleněné trubičky a malé množství neznámé látky, v přihrádce spolujezdce 35 gramů neznámé bílé látky a v kufru auta kradené polské registrační značky. Vzorky nalezených látek pozitivně reagovaly na drogový test.

Také zastavené auto je pro policii zajímavé. Bylo hlášené jako odcizené v Polsku, je na něm ovšem namontovaná registrační značka odcizená v Německu.

„Přivolaná hlídka Policie České republiky provedla u všech zadržených test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním účinkem u řidiče a jednoho spolucestujícího,“ dodala Říhová Zezulová.

Zanedlouho na místo kontroly dorazila také dálniční policie, která auto v tu dobu hledala kvůli odjetí od čerpací stanice v Mohelnici bez zaplacení po natankování.

Autor: