Opilec jel na jedničku pro další alkohol, cestou mu začalo doutnat auto

  17:18
Dva kilometry na první rychlostní stupeň nezvládlo auto šestapadesátiletého muže, který se, posílen třemi promile alkoholu, vydal v pátek odpoledne pro další přísun piva do hypermarketu. Vůz cestou totiž začal doutnat.

Požár auta likvidovali hasiči. | foto: Městská policie Pardubice

Muž jel ze Semtína do nedalekých Pardubic do hypermarketu, aby doplnil zásoby alkoholu.

„Dlouhou jízdu na jedničku vozidlo technicky nezvládlo a začalo hořet. Strážníci se k autu dostali jako první a viděli, že se uvnitř nachází osoba,“ řekla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Původní domněnka, že řidiče postihl zdravotní kolaps, okamžitě vzala se své, když otevřeli dveře. 

„Kromě hustého dýmu praštil strážníky přes nos i silný alkoholový odér. Řidič byl zcela mimo, nekomunikoval a ani se nedokázal pohnout. Strážníci tedy řidiče rychle vytáhli z vozidla a přivolaní hasiči se během chvilky vypořádali se silně zakouřeným vozidlem,“ řekla Klementová.

Provedená dechová zkouška ukázala hodnotu 3,25 promile, což muži zaručilo i zájem státní policie, která při druhém dýchání zaznamenala ještě vyšší hodnotu, a to 3,65 promile. 

„Tento zbytečný a zcela hloupý páteční výlet zaměstnal všechny složky IZS, které na místě zasahovaly a poskytovaly pomoc,“ dodala Klementová.

Autor: