Pracovník servisu bez řidičáku testoval vojenský vůz a překročil rychlost

  14:28
Na civilní vůz patřící armádě, který překročil povolenou rychlost, narazili strážníci v Pardubicích. Záhy se ukázalo, že vůz řídil pracovník autoservisu, který neměl řidičské oprávnění.

Pardubičtí strážníci změřili jednatřicetiletého řidiče ve vojenském voze. | foto: Městská policie Pardubice

Hlídka změřila černou Škodu Octavii v Průmyslové ulici, auto překročilo povolenou padesátku o třiadvacet kilometrů v hodině. Když řidič strážníky spatřil, sešlápl plyn a ujel.

„Hlídka se však nepustila do zběsilého pronásledování, registrační značka vozu totiž bezpečně ukázala na majitele,“ řekl mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Škodovka totiž měla armádní značku, takže se strážníci obrátili na vojenskou policii a s žádostí o dohledání řidiče, což netrvalo dlouho.

„Pachatel se ale nenacházel v kasárnách, nýbrž v autoservisu, kde stálo i hledané vozidlo. Armáda jej tam svěřila na údržbu,“ doplnil Sejkora.

Hříšníkem byl jednatřicetiletý zaměstnanec autoservisu, který jel vůz otestovat. Co je však horší, že má soudem zakázané řízení.

„Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, další řízení s ním povede Policie České republiky,“ uvedl Sejkora.

Autor: