Pijáci nezvládli vedro. Muž se plazil po zemi, žena nadýchala 4,5 promile

  16:36
Opilci, kteří v současných vedrech nezvládli popíjení alkoholu, zaměstnávají pardubické strážníky. Ti během jediného dne pomáhali několika lidem, kteří pod vlivem alkoholu spadli z kola nebo se nemohli ani udržet na nohou.

Záchranáři V Pardubicích ošetřovali cyklistu, u kterého bylo podezření, že ho srazilo auto. Nakonec za vše mohl alkohol. | foto: Městská policie Pardubice

Špatný odhad míry zkonzumovaného alkoholu měl například dvaašedesátiletý cyklista na pardubické třídě S. K. Neumanna.

Přestože to zprvu vypadalo na dopravní nehodu, po příjezdu záchranky a státní policie se ukázalo, že muže z kola nesrazilo auto, ale alkohol. 

„Dechová zkouška ukázala přes tři promile, proto další cesta muže vedla do nemocnice. Strážníci se postarali o uzamčení opuštěného dopravního prostředku,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Další notně opilou ženu našli strážníci ležet na lavičce na sídlišti Dubina. „Výsledek 4,52 promile v dechu málem sežehl i náš měřicí přístroj. S tímto rekordem dne žena pokračovala do nemocnice,“ dodal Sejkora s tím, že tuto ženu strážníci znají i z dřívějška.

Dalším v pořadí byl šestadvacetiletý muž, který se do statistik probojoval hned dvakrát. Znaven horkem a vínem si ustlal přímo na chodníku. 

„Po probuzení byl schopen uznat, že i přes chladivý efekt dlažby si nezvolil nejvhodnější místo k relaxaci a slíbil to napravit. O dvě hodiny později jej našel jiný oznamovatel v kontejneru na tříděný odpad,“ řekl k dalšímu případu mluvčí pardubický strážníků.

Posledním v pořadí byl třiasedmdesátiletý muž v ulici K Polabinám. I jemu podkopl nohy alkohol. Jeho marných pokusů o vstávání si všiml místní obyvatel. 

„Muž se zvládl doplazit pod strom, kde jej neschopného dalšího pohybu našla hlídka. S výsledkem 2,46 promile alkoholu v dechu jej pak čekalo zotavení na záchytné stanici,“ varoval před důsledky nadměrného pití alkoholu Jiří Sejkora.

Autor: