U Olšan na Prostějovsku se zřítilo ultralehké letadlo, pilot zemřel

  12:20,  aktualizováno  17:49
U Olšan na Prostějovsku se dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot cizí státní příslušnosti, který byl podle informací od policie jediným člověkem na palubě, na místě zemřel. Okolnosti havárie vyšetřují kromě policistů také letečtí inspektoři.

Pád ultralightu u Olšan u Prostějova nepřežil jeho pilot cizí národnosti. Letadlo vzlétlo v zahraničí. | foto: Policie ČR

Podle policejního mluvčího Františka Kořínka se nehoda stala kolem půl jedenácté. Zřícené ultralehké letadlo bylo nalezeno u polní cesty u obce Olšany na Prostějovsku.

„Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil,“ uvedl Kořínek.

„Nikdo další v letadle nebyl,“ doplnil mluvčí.

„Příčiny a okolnosti budou předmětem vyšetřování policistů ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ uvedl Kořínek.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří už přenechali prostor policejnímu vyšetřování.

„Místo jsme protipožárně zabezpečili a po průzkumu jsme je předali k vyšetřování policii,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Jak připomněla ČTK, minulý čtvrtek se ultralehké letadlo zřítilo na letišti v Novém Malíně na Šumpersku. Krátce po vzletu spadlo z výšky zhruba 30 až 50 metrů. Při nehodě se vážně zranil pilot, skončil v péči záchranářů.

Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové muž po pádu z výšky utrpěl mnohočetná poranění, letecky byl transportován na traumacentrum olomoucké fakultní nemocnice. Stroj byl po dopadu na zem zcela zničen.

Autor: