Vnučku okradli při pomoci kolabující babičce. Hledané ženy se samy ozvaly

  16:56,  aktualizováno  11. listopadu 14:35
Policisté přes měsíc marně pátrali po zlodějce či zloději, který okradl mladou ženu v olomouckém obchodním centru. Pachatel zneužil situace, kdy žena pomáhala babičce s náhlými zdravotními potížemi. Policie nakonec požádala veřejnost o pomoc s pátráním po dvou ženách, jež se na místě pohybovaly a mohly přispět k objasnění případu. Ty se samy ozvaly.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Ženy se policistům samy přihlásily. Za spolupráci děkujeme médiím i veřejnosti,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová společně s žádostí o stažení záběrů z bezpečnostních kamer a fotografií zachycujících hledanou dvojici.

Oznámení o krádeži peněženky z kabelky policisté vyslechli ve středu 31. srpna večer.

„Kabelku si mladá žena v olomouckém nákupním centru odložila na sedačku v prostorách toalet kvůli tomu, že právě poskytovala pomoc své babičce, u níž došlo k náhlé zdravotní indispozici,“ popsala Vaňharová.

„Žena na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a před jejím příjezdem střídavě setrvávala u babičky, či v místech před toaletami, aby mohla nasměrovat záchranáře. Kabelce tak nevěnovala patřičnou pozornost, čehož pravděpodobně využil neznámý pachatel,“ dodala.

Teprve po převozu babičky do nemocnice si žena všimla, že jí v kabelce schází peněženka, která obsahovala peníze, doklady a platební kartu. Tu se někdo ještě ve stejný den neúspěšně pokusil zneužít. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 1 500 korun.

Policisté zatím případ vedou jako trestný čin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který viníkovi hrozí v krajním případě až dvouleté vězení.

Autor: