Na česko-polské hranici narazilo auto do bývalé celnice, dva lidé zemřeli

  9:50
Tragická dopravní nehoda se stala v neděli večer na Jesenicku. Osobní auto tam narazilo do sloupu u bývalé celnice, dva lidé na místě podlehli zraněním. K havárii vyjížděli záchranáři, hasiči a policisté z Česka i Polska.

Na česko-polské hranici u Zlatých Hor narazilo auto při průjezdu bývalou celnicí do sloupu. Dva lidé ze tříčlenné osádky zemřeli. | foto: Policie ČR

Osobní vůz řízený devatenáctiletým mladíkem jedoucí ve směru od Glucholaz do Zlatých Hor narazil do sloupu podpírajícího přístřešek bývalé celnice po 20. hodině. Oznámení o nehodě polské posádky převzala polská tísňová linka, která zprvu identifikovala místo události na své straně hranice.

Vyslala proto tamní jednotky integrovaného záchranného systému, po upřesnění místa nehody však zapojili i čeští hasiči a vyšetřování se ujali čeští policisté včetně kriminalistů.

„Nehoda si bohužel vyžádala dva lidské životy, třetího cestujícího přepravili polští záchranáři k ošetření do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Příčinu nehody objasní až další vyšetřování.

Hraniční přechod musel být kvůli odstraňování následků a dokumentaci nehody zcela uzavřen, místo bylo plně zprůjezdněno po půlnoci. Hmotné škody jsou předběžně vyčísleny na 70 tisíc korun.

Auto narazilo do sloupu bývalé celnice na silnici ze Zlatých Hor do Glucholaz.

Auto narazilo do sloupu bývalé celnice na silnici ze Zlatých Hor do Glucholaz.

Autor: