Stav pobodaného z Mohelnice je kritický, obviněný útočník skončil ve vazbě

  19:26,  aktualizováno  14. listopadu 17:29
Pokus o vraždu se odehrál v sobotu u obchodního domu v Mohelnici na Šumpersku. Policie zadržela dvaadvacetiletého útočníka, který pobodal o pět let staršího muže. Stav zraněného muže je kritický.

„Stav sedmadvacetiletého muže je po sobotním napadení nožem v Mohelnici na Šumpersku kritický,“ řekl v pondělí dopoledne mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Adam Fritscher.

Dvaadvacetiletý muž, kterého policisté obvinili z pokusu o vraždu, je zadržen. „Podezřelého poslal dnes odpoledne šumperský soud do vazby,“ řekla v ponělí odpoledne mluvčí policie Marie Šafářová. Muži hrozí deset až 18 let vězení.

Potyčka u obchodního domu v Nádražní ulici v Mohelnici se odehrála v sobotu kolem páté ráno. Policii ji nahlásil muž, který byl na místě se zásobovacím autem a slyšel křik.

„Nešlo o náhodný útok, oba muži se znali. Okolnosti případu se stále vyšetřují, podle dosavadních informací mělo nejprve dojít k potyčce mezi dvěma muži. Jednomu z nich přispěchal na pomoc podezřelý a sedmadvacetiletého muže pobodal,“ vysvětlila policejní mluvčí policie.

Čtvrtý pokus o vraždu na okrese

Kriminalisté na Šumpersku tak vyšetřují už čtvrtý pokus o vraždu od úterý 25. října. Zatím poslední násilný čin se odehrál na parkovišti u obchodního domu.

Policisté podezřelého dopadli ještě v sobotu a v neděli s ním zahájili trestné stíhání za pokus o vraždu.

„V současné době době stále probíhají procesní úkony, podali jsme návrh na vzetí obviněného do vazby. Další podrobnosti nebudeme sdělovat,“ sdělila v neděli mluvčí policie Miluše Zajícová.

KOMENTÁŘ: Ty naše české zabíjačky. Je naivní rodinné vztahy svazovat právem

Návrhu o vzetí do vazby vyhověl Okresní soud v Šumperku už u posledního případu, který se odehrál předminulou středu. Devatenáctiletý mladík chtěl v domě, kde bydlel, ubodat svého dvaasedmdesátiletého dědu zároveň s jeho o pět let mladším kamarádem. Útok se mu ovšem nezdařil, načež si poranění sami zavolali záchranou službu.

„Motiv nám není známý, pravděpodobně bude ve hře duševní stav obviněného,“ sdělil k případu šéf krajské kriminálky Jan Lisický. S nadsázkou dodal, že by si mohli kriminalisté na Šumpersku založit detašované pracoviště.

Čerstvá matka ubila batole a mladík ubodal kamaráda

Černou sérii odstartovalo úterý 25. října, kdy šestadvacetiletá žena v blíže neupřesněné obci ubila své měsíční batole. Tři dny na to pak osmnáctiletý mladík patrně pod vlivem účinku lysohlávek ve Velkých Losinách ubodal desítkami ran svého o rok mladšího kamaráda.

„Ze zkušenosti víme, že tyhle činy prostě někdy přicházejí v nevypočitatelných vlnách. Není to neobvyklé, vždy vládne jiné teritorium a v minulosti se to stalo již mnohokrát. V nepravidelných intervalech se to střídá, je to zcela náhodná záležitost,“ podotkl Lisický. „Nemá to nic s kvalitou místní vody, jak se říká,“ uzavřel šéf kriminálky.

Autoři: ,