Část koridoru z Olomouce na Prahu a Ostravu stála, vlak strhl vedení

  16:20,  aktualizováno  19:54
Na trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou nejezdily vlaky. V sobotu dopoledne tam jeden z nich strhl trakční vedení a způsobil tím škodu téměř za dva miliony. Komplikace v dopravě trvaly až do večera.

Vlak narazil do návěstidla a strhl trakční vedení. Tím zastavil dopravu na koridoru u Olomouce (4. července 2020) | foto: HZS Olomouckého kraje

K přerušení provozu došlo podle webu Českých drah v sobotu dopoledne a dotklo se celé řady souprav včetně těch nejrychlejších, které jezdí mezi Prahou, Olomoucí a Ostravou.

„Došlo k poškození trakčního vedení projíždějícím vlakem. Z toho důvodu je provoz přerušen. Škody byly odhadnuty na necelé dva miliony korun,“ řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 

04.července 2020 v 13:29, příspěvek archivován: 04.července 2020 v 16:34

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek aktuálně zasahuje u železniční vlakové nehody a to přesněji nárazu soupravy osobního vlaku do žel.návěstidla v Prosenicích. Celá situace se odehrála bez zranění, ve vlaku cestovalo zhruba 150 osob. Přiipravujeme podrobnosti! https://t.co/l2I6onFF5H

Podle hasičů Olomouckého kraje narazila souprava osobního vlaku do železničního návěstidla v Prosenicích. „Celá situace se odehrála bez zranění, ve vlaku cestovalo se 150 osob,“ uvedli hasiči na Twitteru.

Vlaky zčásti nahradily autobusy. Podle webu ČD byl ale autobusů velmi omezený počet, jezdily tak kyvadlově.

Autor: