Vlak najel příliš rychle k připojované soupravě, cestující při nárazu spadli

  12:36,  aktualizováno  13:28
V Uničově v Olomouckém kraji najel vlak Českých drah do odstavené soupravy stejného dopravce. Jeden cestující byl převezen záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Provoz nebyl přerušen.

Na nádraží v Uničově vrazila ve středu před polednem jedna vlaková souprava do druhé. (29. června 2022) | foto: Drážní inspekce

O srážce informoval server Zdopravy.cz . Mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda iDNES.cz upřesnil, že podle prvotních informací se nehoda stala při spojování dvou souprav.

„Jedoucí souprava najela prudčeji, než měla, na stojící soupravu, ke které se měla připojit. V důsledku nárazu popadalo několik cestujících, kteří se chystali na vystoupení z vlaku,“ sdělil.

Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové byla převezena k ošetření do nemocnice ve Šternberku žena s lehkým zraněním.

Gavenda sdělil, že provoz na železnici omezen nebyl, obě soupravy však budou po dobu šetření mimořádné události odstaveny na nádraží v Uničově.

Podle policie měl strojvedoucí jedoucí soupravy negativní test na alkohol. „Zahájili jsme úkony pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ řekla olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Inspektoři Drážní inspekce zahájili šetření na místě nehody. „Probíhají prvotní úkony šetření. Mimo jiné budou prověřeny soupravy, zda nedošlo k technické závadě,“ sdělil inspektor Michal Sívek.

Autor: