Motorkářka na D46 dřela třicet metrů svodidla, nakonec spadla a zranila se

  14:14
Kvůli vysoké rychlosti havarovala o víkendu na dálnici D46 pětačtyřicetiletá motorkářka. Strojem v zatáčce dřela desítky metrů svodidla, nakonec se na něm ale již neudržela, spadla a vážně se zranila.

Motorkářka na D46 dřela asi třicet metrů svodidla, pak ze stroje spadla a skončila s těžkým zraněním v nemocnici. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli po osmnácté hodině na 20. kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova na Prostějov.

„Pětačtyřicetiletá řidička motocyklu značky Ducati jela v levém jízdním pruhu a v mírně pravotočivém úseku nepřizpůsobila rychlost, takže ji odstředivá síla vynesla do středových svodidel, po kterých zhruba třicet metrů levou částí třela,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Potom se stroj od svodidel odrazil vpravo. „Žena spadla z motocyklu, který se zastavil na pravé krajnici. Při odražení motorky od svodidel došlo k odhození štěrku na dálnici v obou směrech. Odhozené kameny poškodily vozidlo Ford Galaxy jedoucí v opačném směru,“ uvedl Hejtman.

„Řidička při nehodě utrpěla těžké zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ doplnil mluvčí.

Policisté odhadli škodu celkem na 200 tisíc korun. „Z toho sto tisíc korun na motocyklu, padesát tisíc korun na vozidle Ford a padesát tisíc korun na svodidlech. Nehodu nadále vyšetřují policisté z dálničního oddělení Kocourovec,“ dokončil Hejtman.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: