Šumperští lékaři si opět posvítí na podezřelá mateřská znaménka

  8:38
Také letos se připojí Nemocnice Šumperk k Evropskému dni melanomu a nabídne bezplatné vyšetření znamének. Dveře kožní ambulance se otevřou příští týden ve čtvrtek 17. května od 8.00 do 13.00 hodin. V tomto čase si mohou přijít nechat vyšetřit mateřská znaménka všichni zájemci bez nutnosti předchozího objednání.

vyšetření znamének | foto: iDNES.cz

Maligní melanom je jeden z nejčastěji se vyskytujících zhoubných nádorů, ale zároveň nejsnáze zjistitelný. Odborníci uvádějí, že každých deset let se dvojnásobí počet nemocných. Šanci na vyléčení přitom zvyšuje pouze včasná diagnostika.

„Nemocnice Šumperk se proto k Evropskému dni melanomu pravidelně připojuje, aby upozornila veřejnost nejen na nutnost prevence, ale i rizika spojená s tímto onemocněním a možnosti léčby,“ vysvětluje primář kožního oddělení MUDr. Lubomír Drlík.

Melanom se může vyvíjet kdekoliv na kůži, včetně oblasti dlaní a plosek či nehtů. Důležitá je správná ochrana před slunečním zářením a předcházení spálení kůže. A to již od narození, neboť účinky UV záření se v těle kumulují a mohou se projevit až po mnoha letech. Nebezpečné kožní onemocnění se vyskytuje napříč všemi věkovými kategoriemi a to bez ohledu na pohlaví. Pravidelné kontroly proto odborníci doporučují nejméně jednou ročně.

Akce se zúčastní také nemocniční lékárna. Lidem poradí s výběrem vhodné kosmetiky k ochraně před slunečním zářením, kterou si budou moci zakoupit díky akci s výraznou slevou.

Kožní ambulance šumperské nemocnice se nachází v pavilonu F. Pro více informací mohou zájemci o vyšetření volat na telefon 583 332 551.