iDNES.cz

Lupič úřednice nepřesvědčil, z pošty odjel na invalidním vozíku

  16:16
Neobvyklý případ loupeže vyšetřují nyní policisté ze Šumperku. Lupiči nejprve nevyšla snaha předstírat, že je ozbrojen bombou a pistolí. Poté se pokusil z místa činu odjet na přistaveném invalidním vozíku.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Muž maskovaný kuklou vstoupil do budovy hlavní šumperské pošty v pondělí před jedenáctou dopoledne.

„Uvnitř se vypravil k jedné z přepážek, kde pracovnici v tichosti předložil lístek s ručně psaným textem, na kterém stálo, že má bombu a pistoli,“ popsala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Lupič se pokusil svou výhrůžku podpořit tím, že si vsunul ruku s nataženým prstem pod mikinu, aby vzbudil dojem, že je skutečně ozbrojen. Ženu za přepážkou ovšem nepřesvědčil a ta na něj upozornila svoji nadřízenou, která následně spustila alarm.

„Muž poté odešel a z místa odjel na svém invalidním vozíku, který měl přistavený před budovou. Policisté ho nicméně vzápětí zadrželi. Případ vyšetřují jako trestný čin loupeže a jeho okolnostmi se nadále zabývají,“ shrnula Vybíhalová.

Podobně zpackanou loupež řešili policisté z regionu letos i v únoru, kdy na Přerovsku přišel maskovaný opilý muž do jedné z tamních prodejen občerstvení s pistolí v ruce a chtěl peníze.

Prodávající cizinec mu ale nerozuměl a muž tak svůj pokus rychle vzdal. Poté tvrdil, že šlo o vtip, a dokonce zřejmě jako důkaz předal prodavači pistoli a svůj občanský průkaz.

Autor:
zpět na článek