iDNES.cz

U Přerova vyrostlo moderní zázemí silničářů, obslouží i budoucí část D1

  9:12
Do novostavby Střediska správy a údržby dálnic v Přerově (SSÚD Přerov) nahlédli o víkendu první návštěvníci. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) patří k nejmodernějším v České republice. Stavebníci totiž zúročili zkušenosti z provozu ostatních správ v zemi.

Nově postavené Středisko správy a údržby dálnic v Přerově patří k nejmodernějším v zemi. | foto: Ředitelství silnic a dálnic

„Za branami se nachází například administrativní sídlo, garáže, zámečnická dílna, úschovna značek, čerpací stanice, odpadové hospodářství a také sklad pro 2 500 tun soli včetně externích nádrží roztoků zimní údržby,“ popsal tiskový mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

SSÚD Přerov vyrostlo na místě bývalého zemědělském areálu. V přerovské části Předmostí vzniklo i plně vybavené zázemí autoservisu a dále také ekonomicky efektivní solankové hospodářství, které je stejně šetrné k přírodě jako použití dřeva u stavby některých budov.

Pracovníci střediska dostali také nové nákladní automobily určené na údržbu dálnice D1 v úseku Přerov a Lipník nad Bečvou, při zimní údržbě auta vyjedou i na část dálnice D35 od Lipníka nad Bečvou po křižovatku Velký Újezd.

„Po propojení dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem dojde k rozšíření svěřeného území z Přerova do východní části Kroměříže,“ upozornil Mazal.

V době dokončování střediska fungovalo jako detašovaného pracoviště SSÚD Kocourovec.

„Aktuálně se v areálu pohybuje dodavatelská firma, která dokončuje požadované úpravy. Současně s finalizací detailů SSÚD Přerov probíhá demolice přilehlé zemědělské budovy, kde bude vystavěna odstavná plocha pro další účely střediska,“ přiblížil ještě v červenci Mazal.

Středisko správy a údržby dálnic v Přerově (SSÚD Přerov) patří k nejmodernějším v zemi.

Středisko správy a údržby dálnic v Přerově (SSÚD Přerov) patří k nejmodernějším v zemi.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek