Šíření koronaviru zasáhlo i odpadové služby, odnesly to sběrné dvory

  15:28
Masivní šíření nákazy koronavirem vedlo v Olomouckém kraji i k uzavření sběrných dvorů. Museli k tomu nyní dočasně sáhnout v Olomouci, předtím také v Prostějově. V krajském městě byly uzavřeny dokonce oba sběrné dvory, přímo nakažených nebo v karanténě tam totiž bylo v jednu chvíli i přes čtyřicet pracovníků technických služeb.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Blanka Martinovská, MMOl

„Situace se nevyvíjí dobře, máme spoustu nemocných. V sobotu by se mohl otevřít alespoň jeden sběrný dvůr, není to ale ještě zcela jisté, ve čtvrtek máme další testování na covid,“ popsal ředitel Technických služeb města Olomouce Pavel Dostál.

Společnost zajišťuje především svoz odpadu a zimní údržbu. Kvůli nynějšímu sněžení tak teď musí síly zdravých pracovníků přesouvat jinam.

„Sběrné dvory jsou až ve druhé linii, dá se s nimi počkat,“ poznamenal Dostál. Vzniku nových černých skládek se zatím nebojí.

„Od neukázněných obyvatel vznikají víceméně neustále, například před bránou sběrného dvora je to běžné. Máme tam ale kamerové systémy,“ podotkl.

Snahou technických služeb je co nejméně omezovat provoz. V nejhorším případě by se přestal rozdělovat směsný komunální a separovaný odpad. K takové situaci je ovšem podle Dostála ještě daleko.

Kvůli nemocem byl od 15. listopadu uzavřen také sběrný dvůr v Prostějově v ulici Průmyslová, znovu otevřel minulý týden ve čtvrtek. Jeho kapacitu nahrazoval dvůr v ulici Anenská, který měl rozšířenou otevírací dobu.