Řidič se lekl a šlápl na plyn, prorazil skleněnou stěnu benzinky

  13:58
Do proskleného bistra čerpací stanice na dvaadvacátém kilometru dálnice D46 naboural řidič osobního auta. Omylem sešlápl plyn a skleněnou stěnu rozbil. Během čtyř let to byla druhá nehoda na stejném místě.

Řidič se při nájezdu k benzince u dálnice lekl a sešlápl plyn, vůz následně neubrzdil a narazil do budovy občerstvení. Úlomky skleněné stěny a květináče při tom zasypaly část vnitřních prostor. | foto: Policie ČR

Pětačtyřicetiletý řidič se v úterý po patnácté hodině začal na dálnici řadit do odbočovacího pruhu k čerpací stanici, podle jeho výpovědi ho ale při tom vylekalo auto projíždějící vedle něj v dalším jízdním pruhu.

„Muž proto omylem sešlápl plyn. Následně po projetí odbočovacím pruhem najel na travnatý pás, kde narazil do dopravní značky. Vůz poté pokračoval dál, až narazil do budovy čerpací stanice,“ popsala policejní mluvčí Lenka Vanková.

Náraz roztříštil prosklenou stěnu budovy i velký květináč před ní a úlomky zasypaly část vnitřních prostor, naštěstí nikoho nezasáhly. Bez úhony vyvázl i řidič.

„Následná dechová zkouška u něj vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu, policisté mu nicméně za způsobení nehody uložili pokutu ve výši dvou tisíc korun. Škoda na autě, budově a vybavení čerpací stanice je předběžně vyčíslena na jeden a čtvrt milionu korun. Protože z auta začaly unikat provozní kapaliny, na místě zasahovali také hasiči,“ doplnila Vanková.

Na této čerpací stanici nejde v posledních letech o první takovou nehodu. Téměř identická situace se tam odehrála i v srpnu 2017, kdy přijíždějící řidič také nezvládl řízení a narazil prakticky do stejného místa.

Autor: