Prostějov vydraží odtažená auta s propadlou technickou, zbytek sešrotuje

  6:52
Radnice v Prostějově se stejně jako řada dalších měst rozhodla zakročit proti vozům s propadlou technickou kontrolou, které dlouhodobě stojí v ulicích a blokují parkovací místa. Odtažená auta na jaře vydraží.

Jedno z aut s propadlou technickou, které bylo odtaženo z prostějovských ulic. Pokud si ho majitel rychle nevyzvedne, čeká vůz prodej v dražbě, nebo sešrotování. | foto: Magistrát města Prostějova

„Město již podalo prostřednictvím odboru správy a údržby majetku na příslušný silniční správní úřad celkem osm žádostí o povolení prodeje odtažených vozů ve veřejné dražbě,“ uvedl Jiří Pospíšil, náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy a komunálních služeb.

Jakmile bude prodej povolen, je město připraveno k němu přistoupit formou veřejné dražby.

Odtažená auta mířící do dražby

„Ta by podle předpokladů mohla proběhnout v první polovině roku 2023. Pokud se nepodaří vozy v dražbě prodat, budou předány k ekologické likvidaci, přičemž náklady s ní spojené budou hradit jejich provozovatelé,“ doplnil Pospíšil.

Seznam aut včetně fotografií a registračních značek je zveřejněn na webu města. To rovněž znovu vyzvalo vlastníky a provozovatele odtažených vozů, aby si je neprodleně vyzvedli v areálu společnosti PV Recyklace, pokud se chtějí vyhnout popsanému scénáři.

Autor: